Takto by mal vyzerať nový kampus ESET!

Možno ste v médiách postrehli snahu slovenskej spoločnosti ESET získať areál bývalej Vojenskej nemocnice v Bratislave. Plány tejto úspešnej spoločnosti sú pomerne smelé a možno sa dočkáme kampusu pre viac ako 4 000 zamestnancov.

Je takmer isté, že ESET patrí medzi najúspešnejšie slovenské spoločnosti. V minulom roku dosiahol tržby 450 miliónov €, pričom 2 % z celkového zisku predstavuje príjem zo Slovenska.

Pozrite siESET ukázal na MWC 2017 vylepšenie svojich aplikácií

Spoločnosť má aktuálne 1 398 zamestnancov, pričom takmer polovica ľudí pracuje na Slovensku.  Samotná spoločnosť ESET je známa aj tým, že okrem množstva získaných ocenení kladie veľký dôraz na výskum a vývoj bezpečnosti. Pravidelne svoje výsledky na svojom blogu welivesecurity.com.

Ako nám počas tlačovej konferencie potvrdil COO ESET Palo Luka, aktuálnym trendom je veľký odliv slovenských študentov do zahraničia a tento trend má stúpajúcu tendenciu. Napríklad v roku 2016 odišlo do susednej Českej republiky viac ako 22 tisíc študentov. Problémom je, že množstvo z nich ostáva po ukončení štúdia pracovať v krajine, v ktorej aj študovali.

Práve na základe tohto trendu má ESET reálne problém získať dostatočne kvalifikovaných ľudí, ktorí by mohli pracovať v spoločnosti ESET. Práve preto sa spoločnosť snaží hľadať talenty aj mimo Slovenska.

Pozrite siPodľa ESET-u je každý siedmy domáci router nedostatočne zabezpečný!

Okrem toho však spoločnosť už dlhodobo pracuje na tom, aby všetkými možnými prostriedkami podporila atraktivitu štúdia na Slovensku a najmä skvalitniť kvalifikáciu jednotlivých študentov nielen pre prácu v spoločnosti ESET.

Práve s týmto účelom vznikla aj Nadácia ESET, ktorá je určená na podporu projektov vzdelávania na celom Slovensku. Ročne ESET venuje práve takýmto projektom stovky tisíc eur, čím sa snaží motivovať tak študentov, ako aj pedagógov.

ZDROJ | ESET

Na základe tejto snahy vznikol záujem spoločnosti ESET práve o areál bývalej Vojenskej nemocnice v Bratislave. Spoločnosť totiž už dávnejšie plánuje vytvorenie vlastného kampusu, ktorý by sústreďoval na jednom mieste jednotlivé časti ESET.

Spoločnosť tak plánuje naďalej sústreďovať najväčšiu časť svojho výskumu a vývoja práve na slovenský trh. Práve v tomto by mal pomôcť nový kampus, ktorý by poskytol unikátny priestor pre viac ako 4 000 zamestnancov spoločnosti ESET. Taký je totiž predpoklad počtu zamestnancov ESET pre rok 2024.

ZDROJ | ESET

Potešením je, že ESET neplánuje využitie priestoru len pre svoje účely, ale časť priestorov chce poskytnúť aj pre verejnosť. Podľa vyjadrení ESET, ktoré sme sa dozvedeli počas tlačovej konferencie plánuje napríklad v prípade úspešného získania priestorov bývalej Vojenskej nemocnice vybudovať podzemnú garáž s kapacitou 900 vozidiel. Počas týždňa by mohli parkovacie miesta využívať zamestnanci ESET a cez víkendy a dni pracovného pokoja by mohla tieto priestory využívať verejnosť.

ZDROJ | ESET

Okrem toho plánuje ESET v kampuse vybudovať aj športoviská, krytú halu, tenisový kurt a iné služby, ktoré budú k dispozícii pre zamestnancov. Samozrejme niektoré časti poskytne ESET aj verejnosti.

V prípade úspešného vybudovania kampusu myslí ESET aj na svojich zamestnancov. Tí by mohli získať vlastnú škôlku pre deti, čo by výrazne uľahčilo fungovanie mladých rodín, ktoré sú zamestnané v spoločnosti.

Pozrite siNové riešenia od ESET-u lepšie chránia pred ransomwarom a špehovaním webkamery

Súčasťou kampusu budú aj apartmány, ktoré budú slúžiť najmä zamestnancom spoločnosti, ktorí prídu na Slovensko z iných pobočiek ESET na svete. To by mohlo ešte zefektívniť výskum a vývoj, ktorému sa ESET dlhodobo venuje.

Ako je vidieť, cieľom tohto ambiciózneho projektu je naďalej rozvíjať myšlienku, ktorej základom je robiť gro výskumu na Slovensku, čo v konečnom dôsledku znamená prínos pre celú krajinu.

Pozn. redakcie: Portál TECHBOX.sk je partnerom Denníka N, ktorého investormi sú aj šiesti spoluzakladatelia ESET-u.

Komentáre k článku