Taiga Motors Orca – elektrický vodný skúter pre ekologických fanšmekrov

ZDROJ | Taiga Motors

Spoločnosť Taiga Motors sa po elektrifikácii snežných skútrov trúfa už aj na vodu. Nový vodný skúter Orca ponúkne extrémny výkon aj luxusnú výbavu.

Vodné skútre sú rýchle, zábavné a v mnohých smeroch aj praktické. Na druhej strane však nie sú tiché a už vôbec nie ekologické, čo začína byť najmä vzhľadom na rastúce povedomie o potrebe ekologického správania problém. Montrealský startup Taiga Motors na to reaguje elektrickým skútrom Orca.

Orca má vydržať na jedno nabitie zhruba dve hodiny a maximálne dosiahne rýchlosť 104 km/h. O pohon sa stará elektromotor s výkonom 134 kW (180 hp). Vstavaná batéria sa má dostať na 80 % pri rýchlom DC nabíjaní už za 20 minút.

ZDROJ | Taiga Motors

Taiga Motors sa tu nezastavuje a do Orca pridáva nielen GPS, ale aj mobilné pripojenie LTE, Wi-Fi a dokonca aj Bluetooth. Táto komunikačná zostava bude okrem iného slúžiť aj na bezdrôtové sťahovanie aktualizácií softvéru. Podobným spôsobom postupne vylepšuje svoje vozidlá aj automobilka Tesla.

ZDROJ | Taiga Motors

Veľkým plusom novinky má byť aj nulová údržba. Batérie majú vydržať tvrdé nárazy o vodu, ale aj nízke teploty. Tento fakt v spojení s nízkym počtom pohyblivých mechanických častí znamená, že majitelia skútre nebudú musieť zazimovať. Spoločnosť na skúter poskytne záruku na 5 rokov, resp. prvých 20-tisíc kilometrov.

Pozrite siAmazon.com chce byť uhlíkovo neutrálny, nakúpi 100-tisíc elektrických dodávok

Ak si už na skúter Orca brúsite zuby, pripravte si väčší obnos peňazí. Aj medzi skútrami totiž pôjde o prémiový kúsok, za ktorý si Taiga Motors vypýta 24-tisíc dolárov. Ak vás táto cena neodradila, môžete siahnuť rovno po limitovanej edícii, ktorá vám za cenu 28-tisíc dolárov poskytne exkluzívne dizajnové prvky a vyšší výkon. Presné parametre tejto edície však zatiaľ spoločnosť nezverejnila.

ZDROJ | Taiga Motors

Podobne ako Tesla v prípade prvého modelu Roadster, aj Taiga Motors vyrobí z prvej generácie maximálne 500 kusov. Spoločnosť už totiž pracuje na druhej generácii, ktorá by mala stáť “iba” 14-tisíc dolárov.

ZdrojTaiga Motors,The Verge

Komentáre k článku