Tablety radu Lenovo TAB3 pre rodinu i biznis sféru

Lenovo prišlo na výstavu MWC 2016 do Barcelony s poriadnou nádielkou rôznorodých, nie len typických hardvérových noviniek. A tak sme sa popri smartfónoch či novej službe mohli zoznámiť aj s novým radom tabletov. Lenovo TAB3 momentálne zahŕňa tri veľkosti zariadení v dvoch cieľových skupinách, rodina a biznis sféra.

Lenovo TAB3 7
ZDROJ | Lenovo

Lenovo TAB3 7 a TAB3 8

Dvojica menších tabletov sú všestrannými zariadeniami vybavenými 4-jadrovými procesormi MediaTek. Majú integrované 5 Mpx zadné fotoaparáty a 2 Mpx web kamery a nechýba im audio technológia Dolby Atmos, ktorú poznáme už z iných modelov výrobcu.

Lenovo TAB3 7
Lenovo TAB3 7ZDROJ | Lenovo

Pozrite siStereo zvuk a hliníkové telo, to je Lenovo VIBE K5 Plus. Už od marca aj u nás!

IPS displeje veľkosťou logicky zodpovedajú číselnému označeniu. Pričom TAB3 7 má displej s nizkym SD rozlíšením, TAB3 8 je vybavený HD displejom.

Lenovo TAB3 7
Lenovo TAB3 7

Podstatné ale je, že TAB3 7 a TAB3 8 sú navrhnuté pre využitie v rodinách. Lenovo predpokladá, že tieto tablety budú prechádzať z rúk rodičov do rúk deťom vďaka režimu viacerých užívateľov a detskému režimu.

Lenovo TAB3 8
Lenovo TAB3 8

Pozrite siLenovo chce zrušiť celosvetový roaming vďaka vlastnej službe

Pritom kladie dôraz aj na ochranu detských očí prostredníctvom adaptívnej technológii zobrazovania displeja. Teda filtrovaním modrého svetla displeja, alebo prispôsobením jasu a farby podľa osvetlenia okolitého prostredia.

Tablety TAB3 7 a TAB3 8 môžu byť vybavené aj LTE modulom. Ich predaj začne v júni 2016 za cenu od 119 € (TAB3 7), resp. od 149 € (TAB3 8).

Lenovo TAB3 8
Lenovo TAB3 8ZDROJ | Lenovo

Lenovo TAB3 10 Business

Najväčší z trojice nových tabletov má zameranie pre biznis zákazníkov. Softvérovo i hardvérovo je optimalizovaný pre komerčné použitie. Vybavený je systémom Android 6.0 s plnou podporou Android for Work.

Lenovo TAB3 10
Lenovo TAB3 10

Ten poskytuje špeciálne profily pre biznis obsah, umožňuje vyššiu mieru zabezpečenia a lepšiu ovládateľnosť. Z množstva komerčného predinštalovaného softvéru spomeňme aspoň Google Play for Work, Kiosk, e-Health a iné.

TAB3 10 má aj zvýšenú odolnosť IP52, a to proti prachu a ostriekaniu. Displej je chránený sklom Gorilla Glass 3. Hardvérovo vo svojom vnútri ukrýva 4-jadrový 1,3 GHz procesor, 2 alebo 3 GB RAM, vnútorný 32, prípadne 64 GB priestor rozšíriteľný microSD kartami. Vzhľadom na určenie nesmie chýbať Wi-Fi, GPS, ani NFC či USB OTG. Voliteľne je dostupná aj LTE verzia.

Lenovo TAB3 10
Lenovo TAB3 10ZDROJ | Lenovo

10-palcový panel IPS displeja má Full HD rozlíšenie. Na dokumentačné účely sú k dispozícii aj fotoaparáty, zadný s 8 Mpx snímačom a AF a predný s 5 Mpx čipom. Lenovo TAB3 10 sa má začať predávať v júli 2016. Predpokladaná cena by mala začínať na úrovni cca 200 €.

Lenovo TAB3 10
Lenovo TAB3 10ZDROJ | Lenovo

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

https://www.youtube.com/watch?v=cBdc-wVHn-c
https://www.youtube.com/watch?v=JhMhyCte-bs

ZdrojLenovo

Komentáre k článku