Sygic Smart Mobility Platform – viac ako navigácia

ZDROJ | AP

Slovenskú spoločnosť Sygic zrejme netreba predstavovať, hoci možno neviete, že ide o jednu z našich najúspešnejších firiem. Navigačnú aplikáciu Sygic pre smartfóny používa viac ako 200 miliónov používateľov v systémoch iOS, Android a Windows. Ide teda o najrozšírenejšiu (platenú) navigačnú GPS aplikáciu na svete.

Do cieľa nielen spoľahlivo, ale aj efektívne

Najnovšie Sygic posúva mapové a navigačné riešenia na ďalšiu úroveň, keď prináša systém na inteligentné riadenie dopravy pre integrované dopravné služby v mestách.

ZDROJ | Sygic

Cieľom novej platformy spoločnosti Sygic s názvom Smart Mobility Platform je riešenie problému s rastúcim množstvom dopravných zápch. Tie negatívne ovplyvňujú nielen životné prostredie a ekonomiku, ale aj kvalitu života ľudí. Obyvatelia každého väčšieho mesta dobre vedia, o čo ide.

Pozrite siNavigačný systém Sygic naživo z výstavy MWC 2018 v Barcelone

Veľká väčšina (nielen) občanov EU žije v mestách, pričom viac ako 60% žije v mestských oblastiach s viac ako 10 000 obyvateľmi. Podľa odhadov Európskej komisie vytvára mestská mobilita 40% všetkých emisií CO2 z cestnej dopravy a až 70% iných znečisťujúcich látok pochádzajúcich z dopravy.

https://www.youtube.com/watch?v=wneKWNWKuqQ

Náklady súvisiace s dopravnými zápchami v európskych mestách predstavujú údajne takmer 1 percento ročného HDP EÚ . Ich eliminácia má preto viacúrovňové prínosy a vyriešiť ich pomôže aj nová platforma Sygic.

Oficiálne oznámenie Sygic Smart Mobility Platform sa uskutočnilo 16. apríla 2018 na konferencii TRA, kde ju predstavil Radim Cmar, hlavný architekt riešenia Sygic Smart City.

ZDROJ | Sygic

Sygic vytvoril platformu, ktorá miestnym orgánom poskytuje nástroje na analyzovanie, vývoj a implementáciu systému na inteligentné riadenie dopravy. Platforma zahŕňa výkonné služby a mobilné aplikácie pre ľudí cestujúcich do práce.

Aplikácia pre inteligentné mestá

Riešenie zároveň umožní miestnym dopravným orgánom vyvíjať aplikácie určené na centrálnu navigáciu a riadenie dopravy, ktoré by monitorovali a optimalizovali využívanie verejných a osobných dopravných prostriedkov.

ZDROJ | Sygic

Platí to pre rôzne druhy dopravných prostriedkov – pre autá, bicykle, alebo verejnú dopravu. Platforma tiež umožňuje vývoj tradičných aplikácií týkajúcich sa mobility pre osoby dochádzajúce do práce. Vďaka tomu sa dostanú do cieľa svojej cesty tým najrýchlejším spôsobom a vyhnú sa dopravným zápcham.

Pozrite siNavigácia Sygic predstavuje funkciu Driving Assistant pre vozidlá Ford

Pomocou údajov od používateľov mobilnej aplikácie Sygic a s využitím výkonných výpočtových systémov služby Azure Cloud dokáže toto riešenie v reálnom čase vytvárať prognózy dopravnej situácie, analýzu správania dochádzajúcich osôb a možné scenáre v prípade uzavretia alebo obmedzenia konkrétnej infraštruktúry.

ZDROJ | Sygic

Mestskí úradníci môžu na základe takýchto údajov koordinovať využívanie mestskej infraštruktúry, aby zabezpečili optimálny chod premávky.

ZDROJ | Sygic

Mestá môžu tiež využívať analýzu údajov platformy na posúdenie kvality a trvalej udržateľnosti dopravnej infraštruktúry. Dokážu potom predpovedať dosah zmien v infraštruktúre a plánovať trasy verejnej dopravy, zavádzania pruhov s právom prednostnej jazdy, odpadové hospodárstvo, upratovanie ulíc, aj efektívnu dopravnú signalizáciu.

Pozrite siSygic do svojej navigácie pridal podporu rozšírenej reality

Nová platforma Sygic vychádza z úspešných mobilných navigačných aplikácií spoločnosti a má pomôcť pri tvorbe inteligentných miest. Spoločnosť Sygic je presvedčená, že platforma Smart Mobility Platform dokáže revolučným spôsobom zmeniť spôsob dopravy v mestách.

ZdrojSygic

Komentáre k článku