Sygic predstavil revolučný doplnok Semafory pre svoju navigačnú appku

Slovenský Sygic predstavil doplnok Semafory pre navigáciu Sygic GPS Navigation. Ide o vôbec prvú funkciu svojho druhu. Čoskoro majú nasledovať ďalšie podobné doplnky z bezpečnostného balíku ADAS. Za novinku spoločnosť získala cenu za inovácie CES 2020.

Novinka spoločnosti Sygic, doplnok Semafory, vznikla v spolupráci so spoločnosťou Traffic Technology Services a jej funkcia je pomerne jednoduchá. Zobrazuje čas zostávajúci do zelenej na semafore. Aktuálne je doplnok dostupný v USA na viac ako 15 000 semaforoch, do Európy má prísť neskôr. Ide o prvý doplnok z bezpečnostného balíku pokročilých asistenčných systémov vodiča.

ZDROJ | Sygic

„Súprava ADAS spoločnosti Sygic pre mobilné aplikácie bude využívať viacero pokročilých asistenčných funkcií podporovaných umelou inteligenciou (AI) s veľkým dôrazom na bezpečnosť a čas príjazdu. Bude k dispozícii ako doplnok pre všetkých používateľov aplikácie Sygic GPS Navigation bez potreby dokupovať si ďalší nákladný hardvér,“ povedal Martin Strigač, výkonný riaditeľ spoločnosti Sygic.

Postupne do ADAS pribudnú funkcie ako rozpoznávanie značiek s rýchlostnými obmedzeniami, jazdných pruhov alebo prekážok na ceste. Spoločnosť zvažuje pridať tiež výstražné systémy na železničných priechodoch. Celá bezpečnostná súprava bude samostatnou súpravou SDK, teda ju budú môcť implementovať prepravné a logistické spoločnosti do svojich systémov.

ZDROJ | Sygic

Doplnok Semafory má pomôcť vodičom chytať „zelenú vlnu“, samozrejme, ak prispôsobia svoju jazdu informáciám z navigácie, ale aj zvýšiť bezpečnosť na cestách a znížiť emisie CO2. Novinka bola predstavená 7. novembra na podujatí CES Unveillend New York, predstavenie tiež prebehne na blížiacom sa veľtrhu CES 2020 v Las Vegas. Novinka z dielne Sygic získala ocenenie od CES, ktorá zároveň ocenila aj samotný Sygic cenou CES 2020 za inovácie.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku