Sygic Aura 2.0: Navigácia so slovenským rodokmeňom

Slovenská spoločnosť Sygic sa stala známa najmä potom ako prvá prezentovala navigačné riešenie pre Apple iPhone a svoj produkt aj oficiálne uviedla ihneď po vydaní iOS 3.0 v lete minulého roku. Postupným vývojom však vzniklo komunitné riešenie navigačného softvéru pre iPhone s názvom Sygic Aura, ktoré k bežnej navigácii pridalo aj vlastnosti známe zo sociálnych sietí a možnosť zdieľania informácií so známymi v komunite Aura užívateľov. Najnovšia aktualizácia prinesie zase množstvo nielen grafických vylepšení.

Sygic Aura 2.0

Spoločnosť Sygic sa v novej verzii svojho produktu Aura 2.0 snažila vypočuť pripomienky svojich užívateľov, ktoré smerovali najmä k svojskému prostrediu aplikácie. Majitelia Apple iPhone jednoducho milujú grafické rozhranie svojho smartfónu a toto by radi videli aj v navigácii Sygic Aura. Spoločnosť sa teda rozhodla ich želania vypočuť a v novej Aure 2.0 sa stretneme s rovnakým rozhraním aké poznáme aj z iných aplikácii v iPhone. Konečne upravenú klávesnicu Sygicu nahradila štandardná iPhone klávesnica a aj ostatné prvky ovládania aplikácie už natoľko nevybočujú zo zaužívaného systému. Okrem úprav grafického rozhrania bola pridaná plnohodnotná podpora multitaskingu s možnosťou nastavenia doby napájania GPS modulu. Už sa vám tak nestane, že zabudnete aplikáciu vypnúť a na pozadí vám bude GPS modul papkať energiu z batérie. Podpory sa dočkal aj revolučný Retina displej a jediný tablet jablčnej firmy Apple iPad.

Sygic Aura 2.0

Okrem týchto zmien v novej Aure 2.0 nájdete aj upraveného asistenta jazdných pruhov alebo trojdimenzionálne zobrazenie budov, či fotografické zobrazenie miest záujmu aj s podrobnými informáciami.  Samozrejmosťou sa už stalo plánovanie ciest s niekoľkými zastávkami, dopravné informácie v reálnom čase alebo rýchly prístup k plánu a prehľadu cesty. Sygic Aura 2.0 pre iOS je skutočne prepracovaným navigačným riešením, ktoré sa medzi ostatnými navigačnými softvérmi dostupnými v App Store určite nestratí a Slovensku robí len dobré meno. Update je pre existujúcich užívateľov dostupný zadarmo, prípadne si môžete aplikáciu zakúpiť za 49,99 € s mapami východnej Európy alebo za 54,99 € s mapami centrálnej Európy.

Sygic Aura 2.0

Niektoré nové funkcie Sygic Aura 2.0:

– Multitasking
– Natívna klávesnica iPhone
– Podpora Retina a iPad displejov
– Vyhľadávanie adries podľa priority ulíc
– Plánovanie ciest s viacerými zastávkami
– Vylepšený asistent jazdných pruhov
– Zlepšená správa napájania
– Dopravné informácie v reálnom čase
– Cestovná kniha so štatistikami, grafmi a podrobnými informáciami
– Zdieľanie polohy s Facebookom
– Priame vyhľadávanie bodov záujmu
– Jednoduchšia správa obľúbených miest

Komentáre k článku