SWORD – obal na telefón s 3D detektorom zbraní

Obal na telefón si zvyčajne kupujeme, aby sme ochránili telefón. SWORD je však obal, ktorý dokáže ochrániť aj jeho majiteľa a to pomocou 3D skenera, ktorý dokáže odhaliť nebezpečné zbrane.

https://youtu.be/bxR0n_iarQI

SWORD je 142-gramový obal pre Google Pixel XL 2 a iPhone 8 Plus, ktorý má zabudovaný 3D senzor. Tento senzor vysiela rádiové vlny, ktoré sa odrážajú od okolitých objektov a integrovaný senzor tieto vlny spätne analyzuje. Senzor vďaka tomu dokáže až na vzdialenosť 20 metrov rozpoznať, že človek má pri sebe nejakú zbraň.

Obal okrem toho ponúka funkciu skenovania tváre, ktorá dokáže porovnať naskenovanú tvár s databázou sledovaných osôb. Ak obal takého človeka zaznamená, okamžite na ňu upozorní policajtov, ktorí sa k tejto službe pripojili. Príslušná aplikácia taktiež dokáže upozorniť používateľa na to, keď sa v jeho okolí stane nejaký masový incident.

Pozrite siAko sme sa s HMD Global (Nokia) ocitili v Moskve

SWORD má však aj nejaké nevýhody. V prvom rade je zatiaľ kompatibilný len s dvomi modelmi smartfónov. V druhom rade je to cena, ktorá je pri aktuálnej predobjednávke nastavená na 950 dolárov, pričom k tejto cene si treba prirátať mesačné predplatné vo výške 30 dolárov.

Ak by vás SWORD predsa len zaujal, predobjednať si ho môžete už dnes a do predaja sa dostane na jar budúceho roku. Po ukončení predpredaja stúpne cena na 1 250 dolárov. V predaji bude v modrej, čiernej, červenej, zelenej a žltej farbe.

Compressed by jpeg-recompressZDROJ | SWORD

Zatiaľ nie je jasné, či SWORD skutočne funguje tak dobre, ako uvádza jeho výrobca. Spoločnosť sa však pochválila tým, že súkromné bezpečnostné spoločnosti si už predobjednali 8 000 kusov obalov.

ZdrojRoyal Holdings

Komentáre k článku