Swell si trúfa na Clubhouse, konkuruje mu asynchrónnymi diskusiami

ZDROJ | Swell

Sociálna sieť Clubhouse má novú konkurenciu, ktorá stavia na jej hlavnej nevýhode. Swell si podobne ako Clubhouse zakladá na hlasových rozhovoroch, ktoré však v tomto prípade nemusia prebiehať v reálnom čase. Zaujímavé diskusie si tak v aplikácii vypočujete vtedy, keď vám vo práve vyhovuje.

Sociálna sieť Clubhouse zaujala začiatkom roka svojim výhradným zameraním na hlasové rozhovory v reálnom čase. K jej popularite nepochybne prispela aj pandémia, ktorá obmedzila možnosť konania verejných panelových diskusií, ale aj stretnutí s kolegami, priateľmi a rodinou.

Clubhouse nahrádza tieto formy komunikácie hlasovými rozhovormi v reálnom čase, ktoré však nie je možné ukladať a podľa podmienok používania by ste ich dokonca nemali ani nahrávať. Táto zásada má používateľom poskytovať slobodu vo vyjadrovaní, na druhej strane však spôsobuje, že zaujímavé diskusie si už spätne nevypočujete a ak ste ju náhodou premeškali, jednoducho máte smolu.

Pozrite siAko sa prihlásiť do novej exkluzívnej sociálnej siete Clubhouse?

Riešenie ponúka nová sociálna sieť Swell, ktorá je namiesto živých diskusií postavená na hlasových komentároch. Štruktúra aplikácie sa tak viac podobá na klasickú sociálnu sieť, na ktorej písomné komentáre nahrádzajú maximálne 5-minútové hlasové nahrávky venované konkrétnym témam.

Pri registrácii si môžete podobne ako v Clubhouse vybrať oblasti, ktoré chcete v aplikácii sledovať. V ponuke nájdete politiku, kultúru, technológie, šport aj podnikanie. Vybrať si tiež môžete aj preferovaný jazyk, slovenské diskusie však zatiaľ v aplikácii nehľadajte. Aj pri výbere slovenčiny vám aplikácia v tejto chvíli ponúkne diskusie iba v anglickom jazyku.

Swell podporuje súkromné hlasové rozhovory, ako aj verejné diskusie po vzore podcastov nazývané „Swellcasts“. Zaujímavé swellcasty si môžete okrem aplikácie pre Android a iOS vypočuť aj na oficiálnej webovej stránke. Aplikáciu spomedzi známych ľudí využil napríklad už aj Steve Wozniak.

https://youtu.be/pXHEgfTJjn4

Manželský pár Sudha Varadarajan a Arish Ali stojaci za aplikáciou Swell sa údajne nesnažili okopírovať Clubhouse, ich cieľom bolo konkurovať viac klasickým sociálnym sieťam, čomu napokon odpovedá aj jej štruktúra.

Pozrite si8 aplikácií mesiaca – čas na povinnosti, ale aj zaslúžený oddych

Hlasové diskusie majú na jednej strane vytiahnuť diskutérov z anonymity a na druhej vďaka jej asynchrónnemu priebehu poskytnúť diskutérom dostatok času na to, aby si poriadne premysleli svoje slová. Samotné fungovanie aplikácie Swell navyše umožňuje tieto diskusie počúvať ako podcasty vtedy, keď na ne máte práve čas a chuť. Navyše, na rozdiel od konkurencie je dostupná aj na webe a Androide.

Komentáre k článku