SWAN vraj nemôže spustiť služby kvôli konkurencii

SWAN

Najmladší operátor SWAN sa vyjadril k tomu, prečo ešte nespúšťa služby vo svojej LTE sieti. Podľa operátora však už v tomto čase pokrýva svojou mobilnou dátovou sieťou viac ako 20% populácie Slovenska a signál je dostupný vo viac ako štyridsiatich mestách. Ak si zvolíte manuálne vyhľadávanie siete, môžete objaviť kód SWAN (231-03) v Bratislave, Trnave, Žiline, Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Prešove, Bánovciach nad Bebravou, Dunajskej Strede, Hlohovci, Pezinku a iných mestách.

POZRITE SI: Na Slovensku budú 4 operátori v sieti LTE, k trojke pribudne SWAN

Túto skutočnosť oznámil SWAN trom mobilným operátorom i Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ), čím operátor splnil podmienku, na ktorú sa viaže povinnosť ostatných troch mobilných operátorov začať poskytovať službu národného roamingu zakotvenú v individuálnych povoleniach na používanie frekvencií. Tie boli pridelené operátorom v aukcii v minulom roku.

POZRITE SI: SWAN má v Trnave LTE, na celom Slovensku ho však tak rýchlo neposkytne

„Ak by operátori začali poskytovať službu národného roamingu v súlade so svojou povinnosťou, mohla už dnes spoločnosť SWAN spustiť poskytovanie celoplošných služieb tak, ako to mala vo svojich plánoch. Vstup štvrtého mobilného operátora by tak zákonite zlepšil konkurenčné prostredie a znížil ceny pre koncových zákazníkov, uviedol Ing. Juraj Ondriš, predseda predstavenstva spoločnosti SWAN. Uvidíme teda ako sa k tomuto vyjadreniu postavia konkurenční operátori a či rokovania skončia úspešne pre SWAN, aby mohol svoju LTE sieť (s národným roamingom) spustiť. Tento rok to však už určite nebude.

Sony Xperia Z3

Foto: TECHBOX, Sony

Komentáre k článku