Swagtron Swagger – cenovo dostupné elektrické kolobežky

Firma s originálnym názvom Swagtron predstavila dve nové elektrické kolobežky. Ide o cenovo dostupné kolobežky, ktoré budú konkurovať najmä značke Xiaomi. Konkrétne ide o dva modely – Swagtron Swagger SG7 a SG8.

Drahší model Swagtron Swagger 7 ponúka štýlový dizajn a vymeniteľnú batériu. Doplnkovú batériu si môžete kúpiť za 149 dolárov. Nabíjanie trvá približne 4 hodiny. Kolobežka zároveň disponuje funkciami na šetrenie batérie – kick-to-start a tempomat.

Pozrite siSlovensko nie je jedinou krajinou, kde sa ničia zdieľané bicykle a kolobežky

Nosnosť kolobežky je 120 kilogramov a samozrejmosť je možnosť ju zložiť pre jednoduchšiu manipuláciu. Hmotnosť kolobežky Swagtron Swagger SG7 je 12,5 kilogramov.

Maximálna rýchlosť kolobežky je 25 kilometrov za hodinu, čo je medzinárodný európsky štandard. Cena tejto kolobežky je 399 dolárov a k dispozícii bude v dvoch farbených spracovaniach – čiernom a striebornom.

Druhou, lacnejšou kolobežkou je Swagtron Swagger SG8, ktorá sa bude predávať za 199 dolárov. Ide o menšiu kolobežku, ktorá sľubuje veľmi tichý motor. Maximálna rýchlosť je taktiež 25 kilometrov za hodinu. Nabíjanie trvá 2-3 hodiny. Cenová dostupnosť je spôsobená dojazdom iba 15 kilometrov. Výdrž batérie je tiež šetrená vďaka spomínaným funkciám kick-to-start a tempomat.

Pozrite siHyundai má novú kolobežku, bude súčasťou automobilov skupiny

Maximálna nosnosť kolobežky Swagtron Swagger SG8 je 100 kilogramov. Pokiaľ vás tento lacnejší model zaujal, predávať sa bude v modrom a šedom farebnom spracovaní. Potenciálni záujemci určite ocenia hmotnosť kolobežky, ktorá je iba 7 kilogramov.

Zaujímavé ceny u oboch kolobežiek sú však časovo obmedzené. O týždeň budú dostupné za plnú cenu 220 dolárov a 440 dolárov. Jedinou výraznou nevýhodou kolobežiek je kratší dojazd, no pri ceste do práce a z práce ide o dostatočný dojazd.

ZdrojSwagtron

Komentáre k článku