Svoj prvý televízor má už aj Realme, začne ale s malými uhlopriečkami

ZDROJ | Realme

Čínske Realme predstavilo nie len nový hráčsky smartfón, slúchadlá či smart hodinky, ale aj svoj prvý smart televízor. Prekvapením je, že čínsky výrobca nejde cestou veľkých uhlopriečok, ktoré zaujmú fanúšikov moderných technológií, ale predstavil pomerne malé a tak i cenovo dostupné modely.

ZDROJ | Realme

Realme Smart TV príde na trh s dvomi veľkosťami displejov – 43 a 32 palcov, čo je iba 103, resp. 80 cm. Pomerne malé televízory ale budú vybavené 4-jadrovými procesormi MediaTek a grafickým čipom Mali-470 MP3, pričom budú fungovať na operačnom systéme Android. Vôbec nie zlá kombinácia.

ZDROJ | Realme

Displeje ponúknu Full HD rozlíšenie, teda 1 920 x 1 080 px, resp. len HD Ready (1 366 x 768 px) v prípade menšieho modelu. Na dnešnú dobu je to celkom málo, no vzhľadom na veľkosť uhlopriečok sa niet čomu čudovať. Jas displejov má byť 400 nitov, pozorovacie uhly 178° vertikálne aj horizontálne. Plusom má byť funkcia Chroma Boost pre zvýšenie kvality obrazu.

Spomínaný operačný systém Android TV bude mať ale pomerne málo pamäte. 1 GB RAM je málo, rovnako ako 8 GB internej pamäte. Pozitívom je, že vďaka Androidu nechýba novinke podpora Chromecastu, takže si mnohé môžete streamovať priamo zo smartfónu či iného zariadenia.

ZDROJ | Realme

Omnoho lepšie znejú informácie o audio základe novinky. Zvuk budú generovať stereo reproduktory s celkovým výkonom 24 W. Reproduktory majú byť 4, dva na každej strane, pričom jeden z dvojice je vždy výškový. Neskôr má byť k dispozícii aj soundbar s výkonom 100 W. Viac však o ňom Realme neprezradilo.

ZDROJ | Realme
ZDROJ | Realme

Z konektivity nechýba HDMI či USB, no opäť (kvôli cene) okresanom počte. K dispozícii sú tri HDMI porty a dva USB porty. Poteší gigabitový Ethernet, Wi-Fi je samozrejmosťou, hoci len v štandarde 802.11 b/g/n, teda Wi-Fi 4. Prekvapivo Bluetooth je ale vo verzii 5.0.

Súčasťou balenia má byť aj šikovné diaľkové ovládanie s priamym prístupom k Netflixu, Amazon Prime Video či YouTube, ale aj tlačidlom na rýchle vyvolanie Google Assistanta.

ZDROJ | Realme

Veľkým plusom noviniek má byť, samozrejme, cena. Vďaka tomu, že sú vcelku malé, pomerne malé sú aj ceny. Na indickom trhu sa budú predávať od sumy 12 999 INR čo je okolo 157,50 € za menší model, resp. 21 999 INR (cca 266 €) za väčší model. Indický trh je nie len hlavným cieľovým trhom, ale v tejto krajine sa novinka bude i vyrábať.

ZDROJ | Realme

ZdrojRealme

Komentáre k článku