Prvýkrát v histórii bude v Bratislava svetový festival kutilov, Maker Faire

ZDROJ | Maker Fair

Premiéra svetovo uznávaného festivalu domácich majstrov Maker Fair bude mať premiéru v Bratislave už túto jeseň.

Magazín hobby tvorcov, technologických kutilov a vynálezcov Make organizoval stretnutie Maker Faire prvýkrát v roku 2006 na domácej pôde v Fan Francisco. Zožal solídny úspech. Dnes, po trinástich rokoch od prvého ročníku, je Maker Faire svetovo známy festival digitálneho aj analógového, tradičného aj technologického kutilstva pre celú rodinu, ktorý sa organizuje po celom svete. A prichádza aj do Bratislavy.

ZDROJ | Maker Fair

Bratislava Mini Maker Fair odštartuje 15. novembra v priestoroch bratislavskej Starej tržnice. Festival nepozná hranice v kreativite, zručnosti, šikovnosti a ani vo veku, teda je ideálnym podujatím ako pre deti, tak pre ľudí v produktívnom veku, ako aj pre seniorov. Jeho myšlienkou je nie len ukázať, čo dokážete, ale aj podeliť sa o vaše skúsenosti, nápady a vylepšenia.

Na festivale sa po celom svete stretávajú fanúšikovia kreatívnej práce s technológiami, 3D tlačou, elektronikou, počítačmi, novodobí kutilovia a ďalší voľnočasoví tvorcovia všetkého druhu. Inak tomu nebude ani v Bratislave. Ak sa chcete stať súčasťou Bratislava Mini Maker Fair, môžete si svoj priestor zarezvovať na stránke festivalu. Pre nekomerčných aktérov je účasť bez poplatku.

ZDROJ | Maker Fair

Maker nie je len garážový kutil alebo modelár, ale človek, ktorý rád spolupracuje na projektoch aj s ostatnými, využíva open source riešenia a technológie 21. storočia. Maker môže byť fanúšik komunitných dielní, ktorý svoj osobný tvorivý projekt bude prezentovať práve na festivale Maker Faire v duchu hesla „ukáž, čo si vyrobil, zdieľaj, čo si sa pri tom naučil.“

Obrie stretnutia sa každoročne konajú už tradične v San Franciscu a New Yorku, ale aj u našich susedov napríklad vo Viedni a Prahe, kde sa tento rok uskutočnil už druhý ročník Maker Faire Prague. Cez víkend sem zavítalo viac ako 10 000 návštevníkov a predstavených bolo vyše dvesto projektov.

Všetko potrebné sa dočítate na oficiálnej stránke Bratislava Mini Maker Fair bratislava.makerfaire.com

Zdrojmakerfaire.com

Komentáre k článku