Švajčiarska vláda sa venuje technológii Blockchain

ZDROJ | Magazine – Seats2meet

Kým v našej vláde sa riešia kauzy a obvinenia, vo Švajčiarku myslia na budúcnosť a tú vidí švajčiarska vláda aj v technológii Blockchain.

V hlavnom meste Bern sa konala tento týždeň konferencia Infrachain 18, ktorá bola zameraná práve na Blockchain a na využitie tejto technológie vo verejnej správe a infraštruktúre. Zúčastnilo sa jej viac ako 250 hostí z celého sveta.

ZDROJ | Blockchain Federation

Pozrite siUnchained Conference – ako sme sa v Hong Kongu stretli s blockchain elitou

Švajčiarsko má skvelé možnosti pokiaľ ide o vývoj a použitie technológie Blockchain“, vyjadril sa Ueli Maurer, spolkový radca a minister financií Švajčiarska. Na ďalšiu prácu nad Blockchainom bude potreba úprava niektorých švajčiarskych zákonov a na základe nej bude o dva týždne predstavená správa Spolkovej rady.

Regulácie zo strany vlády nemajú za cieľ obmedzovať vývojárov a mladých podnikateľov, naopak, cieľom je poskytnúť podporu a určitú mieru vedenia. Cieľom je tiež prilákať zahraničné talenty.

Švajčiarsko je známe svojimi start-upmi a podporou pre kryptomeny a projekty, ktoré súvisia s technológiou Blockchain. Na konferencii sa zišli zastúpenia z firiem ako EY, Tezos, Swisspower, Postfinance, die Post, SICPA, B3i či elblox. Na konferencii mohli predstaviť svoje projekty pred zástupcami verejného sektoru a politikmi.

ZDROJ | Bitcoin Online

Pozrite siEstónsko nám svojou digitalizáciou ukazuje, že sa ešte máme čo učiť

Švajčiarsko je ukážkovou krajinou, kde vláda spolupracuje s mladými vývojármi nových technológií a nesnaží sa im hádzať polená pod nohy.

Podobnou krajinou v rámci Európy je aj Estónsko, ktoré vo veľkom buduje digitálnu spoločnosť. V Estónsku sa zamerali na digitalizáciu verejnej správy a dotiahli ju na takú úroveň, že v tejto krajine môžete všetky služby verejnej správy riešiť cez internet. Taktiež si môžete v Estónsku založiť firmu odkiaľkoľvek na svete a celú jej správu riešiť online.

ZdrojBlockchain Federation

Komentáre k článku