Švajčiari vytlačili na 3D tlačiarni robota, ktorý sa vie korčulovať

ZDROJ | ETH

3D tlač a robotika už dávno nie sú oddelené sféry. Vo Švajčiarsku vedci vytlačili na 3D tlačiarni špeciálneho robota, ktorý si čoskoro môže zahrať hokej.

Robot má štyri končatiny, ktoré sú zakončené korčuľovými hranami. Pomocou neustáleho kmitania sa dokáže robot pohybovať po ľadovom klzisku.

S týmto nápadom prišli vedci z Computational Robotics Lab, ktorý fungujú v rámci Institute for Pervasive Computing na univerzite v Zürichu.

https://www.youtube.com/watch?v=Msep1KswoV8

Pozrite siRobotický pes od Boston Dynamics si dokáže otvoriť už aj dvere

Vedúci projektu, Profesor Dr. Stelian Coros, hovorí o spojení troch odvetví – počítačovej grafiky, robotiky a výpočtovej výroby. Inštitút zároveň hľadá aj nových spolupracovníkov pre svoje výskumné projekty.

Projekt korčuľujúceho robota má niekoľko nedostatkov ako napríklad nutnosť koordinácie na štyroch nohách a tiež nedostatok senzorov. Momentálne to vyzerá, že robot sa orientuje iba vďaka jedinej kamere, ktorá je umiestnená v prednej časti. Napriek tomu ide o ambiciózny projekt, ktorý sa môže ďalej vylepšovať a raz sa možno skutočne dočkáme plne robotických hokejistov.

ZdrojETH

Komentáre k článku