SUV Rivian R1S je už aj v bielej farbe, získalo nádych elegancie

Elektrické SUV od americkej spoločnosti Rivian je známe dlhšiu dobu. Doteraz však bolo prezentované len v lesníckej zelenej. Najnovšie automobilka ukázala bielu, civilnú verziu.

Spoločnosť Rivian priebežne sledujeme a prinášame vám o tejto automobilke vyrábajúcej elektromobily vždy tie najzaujímavejšie informácie. Rivian sme dokonca porovnali s Teslou. V článku Rivian – druhá Tesla? Má na to viac ako len predpoklady, sme vysvetlili prečo má americká elektromobilka šance byť skutočne revolučnou a zásadnou firmou.

ZDROJ | Rivian

Tiež sme vás informovali, že Rivian získal investíciu od Fordu, ktorý takto môže rýchlejšie vyvinúť svoj elektromobil. Všetky informácie nájdete v článku Ford vďaka investícii do Rivianu rýchlejšie vyvinie vlastný elektromobil. Neobišli sme ani informáciu, že Rivian má najvýkonnejšie batérie pre elektromobily a pozreli sme sa aj na elektrický pick-up Rivian R1T. V článku Rivian R1T – futuristický pick-up s dojazdom takmer 650 kilometrov nájdete všetky informácie.

ZDROJ | Rivian

Rivian má v portfóliu tiež elektrické SUV Rivian R1S. To bolo do nedávna známe len v lesníckej zelenej. Spoločnosť ho najnovšie predviedla v čisto bielej. SUV touto zmenou dostalo nádych elegancie a o niečo viac sa hodí do ulíc mesta. Čisto biely Rivian R1S bol prezentovaný na oficiálnom Twitter účte spoločnosti, teda nejde o žiadne prianie fanúšikov a môžeme s touto farbou počítať. Avšak, budem si musieť chvíľu počkať. Predaj pick-upu Rivian R1T je naplánovaný na rok 2020, SUV má ísť do predaja o rok neskôr, teda v 2021.

SUV Rivian R1S sa zo začiatku bude predávať v 5 a 7 miestnej verzii. Podľa počtu sedadiel môžete vozidlo klasifikovať aj ako úžitkové, ale aj ako rodinné. Samozrejme, trochu s prižmúrenými očami.

ZDROJ | Rivian

K dispozícií bude na výber z 3 kapacít batérie. Najmenšia bude mať 105 kWh, stredná 135 kWh a najväčšia batéria sa pochváli 180 kWh. Prekvapivý je sľubovaný dojazd. Rivian R1S s najväčšou kapacitou batérie by mal na jedno nabitie prejsť viac ako 660 kilometrov, najmenšia batéria má zabezpečiť dojazd viac ako 385 kilometrov.

ZDROJ | Rivian

Najvyššia možná rýchlosť, 200 kilometrov za hodinu, je spoločná pre všetky verzie a varianty. Zrýchlenie je už variabilné, pri najnižšom výkone je zrýchlenie z 0 na 100 kilometrovú rýchlosť za 4,9 sekundy, najvýkonnejšia verzia zrýchli na stovku za 3,2 sekundy.

ZDROJ | Rivian

Prívlastok SUV v tomto prípade nie je vyložene marketigovým ťahom. Podľa špecifikácií od Rivian R1S zvládne solidný náklad, má výkon v ťahu a off-road zvládne vďaka náklonným uhlom, či prejazdnému ponoru.

 

Zdrojinsideevs.com

Komentáre k článku