Štartuje súťažná konferencia JUNIOR INTERNET AMAVET 2019

ZDROJ | AMAVET

Už zajtra, 5. apríla 2019 začína 14. ročník prezentácie tvorby online projektov na internete a jeho bezpečnosti. Ako v mene organizátorov, tak aj v mene našej redakcie TECHBOX, ktorá je jedným z hlavných mediálnych partnerov súťaže, vás pozývame na prehliadku kreativity, odbornosti, ale i zábavy prostredníctvom neformálneho vzdelávania mládeže.

ZDROJ | AMAVET

Súťažná konferencia JUNIOR INTERNET AMAVET 2019 je súčasťou jedinečného projektu, spájajúceho mnohokrát kritizovaný svet internetu s prezentáciou tvorby online projektov, diskusiou, výmenou skúseností, či získavaním nových znalostí v problematike technológií, ale aj marketingu, bezpečnosti a komunikácie. Finále súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET AMAVET 2019 sa uskutoční 5. a 6. apríla 2019 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.

Pozrite siJunior Internet AMAVET 2018 má svojich víťazov

Táto súťažná konferencia je určená žiakom základných a stredných škôl do 20 rokov, ktorí nemajú ukončené stredoškolské vzdelanie. Súťažiacimi sú individuálni autori alebo tím maximálne troch autorov, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, programovanie, internetovú grafiku a dizajn, písanie textov a blogov na webe, tvorbu mobilných a internetových stránok so vzdelávacím obsahom. Ako už aj po minulé roky, súťaž obohacujú aj rôzne workshopy, diskusie a prezentácie, v tomto roku zamerané na tému bezpečnosti internetu.

ZDROJ | AMAVET

Piatkový program pri stánkoch, ale i v aule, je určený aj pre školy a verejnosť. V rámci prípravy programu AMAVET nadviazal spoluprácu so združením digiQ, ktoré je taktiež, ako AMAVET, členom Digitálnej koalície a venuje sa vzdelávaniu v oblasti bezpečného internetu pre deti a mládež. Účastníkom ponúknu zaujímavú interaktívnu diskusiu o kybernetickej bezpečnosti.

Súčasne pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku odborná komisia vyhodnotí jednu zo súťažných kategórií, ktorá podnecuje žiakov a študentov, aby sa zamysleli nad otázkami participácie v rámci Európskej únie. Spolu so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku AMAVET vyhlásil súťažnú tému pre kategóriu JuniorTEXT.

ZDROJ | AMAVET

Zaujímavosťou tohto ročníka je aj to, že súťažiť príde aj najmladší laureát Krištáľového krídla Ondrej Vrábel, ktorý so svojimi Pinf Hrami získal toto prestížne ocenenie ako 15-ročný, a začínal ako 13-ročný práve na Junior Internete!

Prihlásené práce budú hodnotiť odborníci z úspešných webových projektov a organizácií, ktorí okrem hodnotenia aj poradia začínajúcim autorom v ich prezentovaní vo svete online marketingu. O úspechu projektu rozhoduje originalita a nápad, dizajn a vizuál, technické prevedenie, ale aj responzivita, návštevnosť a bezpečnosť.

ZDROJ | AMAVET

Súťaž sa uskutoční pod záštitou Richarda Rašiho, podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu a už tradične pod záštitou prof. Márie Bielikovej, dekanky Fakulty informatiky a informačných technológií STU a Ladislava Mika, vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Odborným garantom Junior Internet-u je IT Asociácia Slovenska a súčasne záštitu nad podujatím prijal prezident asociácie Emil Fitoš. Podujatie podporil aj Bratislavský samosprávny kraj.

No a aké sú súťažné kategórie tohto 14. ročníka?

JuniorWEB – prihlasovanie vlastných webových stránok, webových aplikácií, naprogramovaných CMS, ktoré sú umiestnené na internete.

JuniorDESIGN – prihlasovanie vytvorených digitálnych grafických prác, plagátov, kresieb, dizajn manuálov, koláží a akýchkoľvek iných elektronických grafických prác umiestnených na internete.

JuniorTEXT – prihlasovanie textov na vyhlásenú tému. Literárny útvar je ľubovoľný. Rozsah súťažného textu musí byť minimálne 1000 znakov. Text musí byť umiestnený na internete s uvedením jeho autora. Téma pre 14. ročník je „Tentoraz hlasujem za…“.

JuniorBLOG – prihlasovanie vlastných blogov, fotoblogov, videoblogov, teda stránok/kanálov, kde sa nachádza jedinečný autorský obsah bez ohľadu na tému. Na rozdiel od kategórie JuniorWEB sa primárne nehodnotí vývojová/programátorská časť, ale obsah a forma.

JuniorAPP – prihlasovanie mobilných aplikácií pre tablety a smartfóny.

JuniorLEARN – kategória pre weby a aplikácie poskytujúce vzdelávací obsah.

ZDROJ | AMAVET

Ešte raz zopakujeme, že finále súťažnej konferencie sa uskutoční 5. a 6. apríla 2019 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave, každý deň od 9:00 h. Jej slávnostné otvorenie bude 5. apríla o 11:00 hodine. Kompletný program si môžete pozrieť alebo stiahnuť v PDF z tohto odkazu. Všetci ste srdečne vítaní.

P.S.: Pre všetkých zúčastnených budú k dispozícii aj bezplatné výtlačky nášho exkluzívneho technologického magazínu TECHBOX. ;)

ZdrojAMAVET

Komentáre k článku