Súťaž CEWE FOTOKNIHA ROKA 2016 pozná svojho víťaza

CEWE FOTOKNIHU asi netreba nikomu špeciálne predstavovať. Momentálne patrí k tým najlepším riešeniam, ako si uchovávať fotografie v tlačenej forme a vytvárať si unikátne knižnice plné zážitkov. CEWE však každoročne vyhlasuje súťaž pre všetkých tvorcov fotokníh, v ktorej je možné aj každý mesiac vyhrať zaujímavé ceny. Najlepšia môže byť len jedna.

A práve preto spoločnosť CEWE zorganizovala špeciálny galavečer pre všetkých finalistov súťaže CEWE FOTOKNIHA ROKA 2016, z ktorých v Bratislave porota naživo vybrala toho najlepšieho tvorcu.

https://www.youtube.com/watch?v=EqbdP2L5TXE

Do 7. ročníka súťaže CEWE FOTOKNIHA ROKA 2016 sa prihlásilo počas necelého roka až 637 fotokníh.

Počas finálového večera o najlepšiu CEWE FOTOKNIHU rozhodovalo 17 porotcov naživo na čele s predsedom, Ľubošom Fellnerom, priamo počas galavečera. Tí vyberali tú najlepšiu knihu z 19 finalistov.

Z nich ale mohla vyhrať len jediná kniha. Porotcovia mali k dispozícii 7 hlasov, ktoré mohli udeliť aj jedinej fotoknihe. Už počas hlasovania ale bolo jasné, ktorá fotokniha vyhrá. Tubus jednej z nich totiž nestačil na hlasovacie loptičky, ktoré museli porotcovia nakoniec ukladať k samotnej knihe.

Víťazom súťaže CEWE FOTOKNIHA ROKA 2016 sa tak stala kniha NEW YORK LONDON od Ladislava Veresa. Víťaz získal luxusný zájazd v hodnote 3 000 € od CK Leonardo.

Na druhom mieste sa umiestnila CEWE FOTOKNIHA Náš rok 2015 od Susanny Včelkovej.

Tretie miesto si od porotcov vyslúžila kniha Edko Pristaš od Adrey Cuperovej. Špeciálnu cenu za najkrajšiu fotoknihu v športovej kategórii víťazovi odovzdal zástupca spoločnosti Futbaltour. Stal sa ním Rastislav Kasala s fotoknihou Formula 1 GP Maďarska 2016. Všetci finalisti si zároveň domov odniesli ocenenie za účasť vo finále v podobe krištáľovej knihy.

Počas galavečera, ktorý moderovala známa dvojica Junior a Marcel sme však mohli vidieť aj kus umenia nielen od tvorcov fotokníh, ale aj vďaka husľovému duu Femme2Fatale z Čiech.

Počas finálového večera zástupcovia spoločnosti CEWE zároveň odovzdali charitatívne šeky občianskemu združeniu Dar života a Appa, ktoré pomáhajú pacientom v oblasti transplantačného programu a neurorehabilitácie. Z každej súťažnej CEWE FOTOKNIHY bolo venovaných po 1 € na podporu týchto organizácií.

Priebeh galavečera si môžete pozrieť aj zo záznamu:

https://www.youtube.com/watch?v=WsIZ46ZhAHY

Nový ročník súťaže CEWE FOTOKNIHA ROKA 2017 štartuje už 1. mája 2017. Zapojiť sa môže pritom každý so svojou CEWE FOTOKNIHOU.

Komentáre k článku