SUSE Linux Enterprise používa aj spoločnosť Tepláreň Košice

SUSE Linux Enterprise

Pre Tepláreň Košice je výkon a efektivita kritických biznis SAP aplikácií najvyššou prioritou. Sú totiž kľúčom k vyššej produktivite a návratnosti investícií do IT. Riešenie formou SUSE Linux Enterprise si zatiaľ zamestnanci pochvaľujú.

Spoločnosť SUSE, ktorá je súčasťou skupiny Micro Focus, bola založená v roku 1992 v Nemecku a následne o 6 rokov začala pôsobiť aj v susednom Česku. Medzi jej zákazníkov parí aj práve spomínaná Tepláreň Košice.

SUSE Linux Enterprise
ZDROJ | SUSE

Tepláreň Košice vyrába a predáva elektrinu a zároveň zamestnáva viac ako 460 ľudí. Manažment tak vzhľadom k veľkosti firmy neustále hľadá cestu k efektívnejšiemu chodu spoločnosti a nedávno sa zameral na optimalizáciu IT, kde hľadal ďalšie úspory.

Pozrite siPanther Alpha – maličký 4K UHD Linux počítač

„Spoliehame sa na SAP aplikácie a databázový softvér Oracle, ktoré ovplyvňujú všetky aspekty nášho podnikania, takže sú pre nás naozaj kriticky dôležité.“

vysvetľuje situáciu Petr Matejkov, bezpečnostný IT špecialista Teplárne Košice.

Predtým bol spúšťané na Unixovom operačnom systéme a serveroch s Itaniovými procesormi, ale náklady na podporu sa šplhali príliš vysoko a výkon bol nízky.

SUSE Linux Enterprise

Tepláreň Košice sa nakoniec rozhodla migrovať svoje riešenia SAP a Oracle na SUSE Linux Enterprise Server bežiaci vo virtualizovanom prostredí na systémoch s procesormi x86.

Dnes z tejto integrácie SUSE Linux Enterprise Servera a aplikácií SAP Tepláreň Košice ťaží aj vďaka kompatibilite so zvyškom komponentov infraštruktúry, vrátane VMWare a Unixu.

Pozrite siPrichádza ďalší linuxový smartfón Meizu Pro 5 Ubuntu Edition

SUSE Linux Enterprise

Vďaka plnému využitiu predinštalovaných konfiguračných nástrojov, ako je napríklad YaST, sa IT tím Teplárne Košice nemusí sústrediť na nastavovanie a management systému a môže sa venovať iným aktivitám.

SUSE Linux Enterprise Server taktiež poskytuje možnosť aktualizácií a inštalácie bezpečnostných záplat počas behu, teda aplikovať takzvaný Live Patching. Zároveň došlo k zníženiu nákladov na podporu.

Ak vás zaujíma, ako vyzerá centrála Linuxu, v približne 20-minútovom videu sa dozviete okrem toho aj čosi viac priamo od Linusa Torvaldsa (fínsky programátor, ktorý začal vývoj Linuxu).

https://youtu.be/o8NPllzkFhE

Komentáre k článku