Superstrata – karbónový bicykel vytlačený na 3D tlačiarni

ZDROJ | Superstrata

Aj výroba bicyklov môže byť inovatívna. Dokazuje to Superstrata, futuristický elektrický bicykel, ktorého rám bol vytlačený na 3D tlačiarni.

Rám, ktorého materiál tvoria uhlíkové vlákna, je kompletne vytlačený cez 3D tlač, čo okrem malej hmotnosti, znamená, že rám nemá žiadne spoje či skrutky, ktoré by kazili celkový vizuálny dojem. Samotný rám má taktiež dizajnovo-vydarený tvar. Výhodou 3D tlače navyše je, že sa bicykel dá ešte pred samotnou výrobou upraviť podľa konkrétneho jazdca.

Pozrite siYamaha Civante class 3 – elektrický bicykel s maximálnou podporou 45 km/h

Bicykel samozrejme disponuje najmodernejšími technológiami vrátane zabudovaného GPS, ktoré sa postará aj o to, aby vám bicykel neukradli. Taktiež bicykel Superstrata disponuje portom na nabíjanie smartfónu či snímačom, ktorý zbiera dáta o prejdenej vzdialenosti.

Tenká 125 Wh zabudovaná batéria, ktorá sa nabíja približne dve hodiny, by mala zabezpečiť dojazd slušných 96 kilometrov a maximálnu rýchlosť 32 kilometrov za hodinu.

Hlavnou devízou bicyklu je určite hmotnosť, ktorá by mala byť iba 11 kilogramov, čo je oproti konkurencii elektrobicyklov značne menej. Pre predstavu, bežný elektrický bicykel má hmotnosť približne 23 kilogramov.

ZDROJ | Superstrata

Pozrite siGoCycle GX – skladací elektrický bicykel, ktorý nepoteší cenou

Spoločnosť Arevo, ktorá za bicyklom stojí, predstavila dve verzie bicykla – základný Terra model, ktorý nie je elektrický a model Ion, ktorý disponuje batériou a motorom. Model Terra sa predáva za 2 799 dolárov a model Ion za 3 999 dolárov.

Niekoho možno cena nepríjemne prekvapí, no ide o štandardnú cenu za elektrický a navyše karbónový bicykel. Pokiaľ vás Superstrata bicykel zaujal, objednať sa dá cez crowdfundingovú stránku Indiegogo. V rámci predobjednávkového bonusu sa napríklad dá momentálne Superstrata Ion objednať za perfektnú cenu 1 584 €. Dátum uvedenia na trh je december 2020.

ZDROJ | Superstrata

ZdrojSuperstrata

Komentáre k článku