SuperHub – ultimátny cestovný adaptér pre váš notebook, tablet a smartfón

ZDROJ | Zendure

Spoločnosť Zendure predstavila nové príslušenstvo SuperHub, ktoré kombinuje napájací adaptér pre prenosné zariadenia s multifunkčným USB-C hubom.

Príslušenstvo SuperHub sa veľkosťou vyrovná zhruba veľkosti originálnej nabíjačky pre MacBook, pričom pozostáva zo štyroch portov. Tým prvým v poradí je USB-C port schopný prenosu dát rýchlosťou 5 Gb/s, ktorý je zároveň s výkonom 30 W ideálny na nabíjanie stredne veľkých zariadení. Parametrami stačí pre iPad Pro, MacBook, MacBook Air alebo aj Nintendo Switch.

https://www.kickstarter.com/projects/zendure/superhub-card-sized-charging-data-and-video-hub-with-dual-pd

Druhý USB-C port v poradí ponúka výkon 18 W, čím sa ideálne hodí na rýchle nabíjanie smartfónov. Napr. iPhone X až iPhone 11 dokáže nabiť na 50 % už zhruba za 30 minút. Tretí port, tentokrát už USB-A, ponúka výkon 7,5 W. Vhodný je tak pre nabíjanie smartfónov, slúchadiel či smart hodiniek.

ZDROJ | Zendure

Kľúčovým portom je samozrejme aj posledný port HDMI, ktorý zvláda prenos obrazu v 4K rozlíšení pri obnovovacej frekvencii 60 Hz. Jeho silnou stránkou okrem štandardného prenosu obrazu je v spojení so susediacim USB portom pre klávesnicu a myš možnosť jeho pohodlného využitia pre funkciu DeX a mód PC.

ZDROJ | Zendure

Po pripojení príslušenstva a smartfónu k monitoru tak môžete mať okamžite k dispozícii prenosný desktop. Využiť ju môžu majitelia najvyšších modelov smartfónov Samsung Galaxy a Huawei Mate.

ZDROJ | Zendure

Podobné riešenie od spoločnosti DockCase sme testovali aj v našej redakcii. Zendure SuperHub je však na rozdiel od DockCase P1 vyrobený z kovu, takže by mal na cestách pri pravidelnom prenášaní vydržať o niečo dlhšie.

ZDROJ | Zendure

Dostupný bude v čiernej a bielej verzii od už od mája, kedy spoločnosť Zendure začne odosielať prvé predobjednávky vytvorené cez crowdfundingový portál Kickstarter, kde je DockCase aktuálne dostupný už od 49 dolárov.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku