Super Mario Run – klasika, na ktorú sme dlho čakali

Nintendo včera konečne uverejnilo na iOS dlho očakávanú hru Super Mario Run. Klasika, ktorú si mnohí pamätáme sa teda dostáva na malé obrazovky našich smartfónov. Ako sa podarilo vývojárom popasovať s prechodom na mobilnú platformu.

https://youtu.be/rKG5jU6DV70

Samotná hra je dostupná v App Store zadarmo, ak si ju však budete chcieť zahrať celú, jej odomknutie vás bude stáť 9,99 €. Po prvom spustení a nastavení jazyka si môžete hru prepojiť so svojim kontom Nintendo, vďaka čomu získate nielen synchronizáciu údajov naprieč zariadeniami, alebo rôzne akcie, ktoré sú dostupné prostredníctvom My Nintendo.

super-mario-run-1 super-mario-run-8

Následne sa už ocitnete v prostredí samotnej hry, ktorá je doslova verným prevtelením známeho titulu. Ovládanie hry je jednoduché a dokonale prispôsobené pre smartfóny. Super Mario sa totiž bude v hre pohybovať úplne automaticky. Beží sám a dokonca vie preskočiť aj menšie prekážky. Ale všetko toto vám prezradí úvod hry, kde sa naučíte tomuto jednoduchému ovládaniu.

super-mario-run-17 super-mario-run-12

Vašou úlohou tak ostáva skákanie. Čím dlhšie podržíte prst na displeji tým vyšší bude vás skok. Samozrejme podobne ako v prípade pôvodnej hry môžete svojimi skokmi na nepriateľov získavať rôzne body navyše. Nechýba ani hudba, ktorú si zamilujete.

super-mario-run-2 super-mario-run-10

Super Mario Run ponúka tri herné módy, World Tour, ktorý je klasickou hrou, Toad Rally, v ktorom sa môžete popasovať s ľudmi z celého sveta a Kingdom Builder, kde samozrejme využívate nazbierané mince na vylepšovanie svojho sveta. Hra Super Mario Run ponúkne celkovo 24 úrovní. Ako sme už v úvode spomínali, za kompletnú hru si budete musieť priplatiť. Niekoľko prvých úrovní si budete môcť však zahrať aj zadarmo.

super-mario-run-14 super-mario-run-15

Samotná hra pre svoje fungovanie potrebuje internetové pripojenie, čo je trochu škoda. Nintendo sa k tomuto kroku rozhodlo vraj z dôvodu obavy o vznikanie pirátskych kópií hry.

Aj napriek týmto obmedzeniam je Super Mario Run hrou, ktorú určite vyskúšajte. Zabaví vás na dlhé hodiny a navyše si zaspomínate na začiatky herných konzol.

Super Mario Run93%

Veľkosť:
205 MB
Platforma:
Android 4.2 a novší, iOS 8.0 a novší
Cena:
0,00 €

Super Mario Run je klasika, ktorú jednoducho musí vyskúšať každý milovník hier pre smartfóny. Ponúkne totiž legendárnu postavičku v hre, ktorá vás vráti do detstva.

Komentáre k článku