Hra Sunless Skies vyzbierala za 4 hodiny 100 000 libier

ZDROJ | Failbetter GamesSunless Skies

Vývojárske štúdio Failbetter Games si na podporu svojej novej hry Sunless Skies zvolilo platformu KickStarter, čo sa jej očividne náramne vyplatilo.

Najznámejšou hrou menšieho britského vývojárského štúdia je titul Sunless Sea, ktorý patrí medzi tie najkvalitnejšie hry od nezávislých štúdií s hodnotením nad 80 bodov. Expanzia Sunless Sea – Zubmariner získala však o čosi menšie skóre.

Ďalšou pripravovanou hrou je už v jeseni minulého roka ohlásené nepriame pokračovanie s názvom Sunless Skies. Príbeh hry bude opäť veľkolepý a založený na nezvládnuteľnej ríši.

Pozrite si8 najlepších nielen počítačových hier dostupných na mobile

https://youtu.be/omgA9T5esS8

Nová hra bude stavať na pevných základoch Sunless Sea, avšak autori sa budú snažiť hru ešte vylepšiť a priniesť hráčom kvalitný herný zážitok v oblakoch nad Viktoriánskym Londýnom.

Vývojári prezradili, že inšpiráciu čerpali z knižných diel autorov H. G. Wells, C. S. Lewis a Leigh Brackett (podieľala sa na scenári filmu Hviezdne vojny: Epizóda V) a z hry Planescape: Torment.

Sunless Skies
ZDROJ | Failbetter Games

V pripravovanej hre prevezmete kontrolu nad vzducholoďou, ktorou sa budete predierať medzi oblakmi a súperiť s nepriateľmi. Za zmienku stojí aj možnosť ovplyvňovania svojimi vlastnými rozhodnutiami.

Hra bude dostupná na platformách Mac, PC a tiež aj na počítačoch s Linuxom.

Pravdepodobne aj na základe týchto informácií sa mohli vývojári už po 4 hodinách od spustenia kampane tešiť zo splnenia nemalého cieľa. Získaná čiastka prevyšuje v súčasnosti stanovenú métu takmer už o polovicu.

Pozrite si7 najlepších hororových hier súčasnoti

Sunless Skies
ZDROJ | Failbetter Games

Pár hodín sa môže zdať ako neobvyklý úspech (v oblasti videohier), no prvenstvo si stále drží spoločnosť Pebble (patriaca už pod Fitbit) so svojimi hodinkami Pebble Time (pol milióna za 17 minút).

ZdrojKickStarter

Komentáre k článku