SugarCube – vychutnajte si LP v plnej kvalite

ZDROJ | SweetVinyl

Počúvanie LP platní nevymrelo a čoraz viac ľudí začína s ich zbieraním. Jediným problémom však ostáva náchylnosť na rušenie zvuku pri počúvaní vinylovej platne. Zariadenie SugarCube však tento problém elegantne rieši.

Mladá firma zo Sillicon Valley, SweetVinyl, predstavila dva profesionálne produkty a to SugarCube SC-1 a SC-2. SugarCube SC-1 je zariadenie, ktoré dokáže v reálnom čase upraviť platňu tak, aby odstránila rušivé zvuky, ktoré tam nepatria.

Tí z vás, ktorí počúvajú platne, určite vedia, že povrch platne sa zvykne rýchlejšie poškodiť, než povrch nového iPhone 7 v Jet Black verzii. Nielenže je náchylnejší na škriabance, ale aj na prachové častice, ktoré sa na platňu rýchlo dostávajú. Tie spôsobujú to, že zvuk na platni buď preskakuje, alebo hrá falošne.

sugarcube-sc-1
ZDROJ | SweetVinyl

Pozrite siPioneer PLX 500 – novinka pre milovníkov vinylu aj s nahrávaním

SugarCube však má v sebe zabudovaný algoritmus, ktorý vraj dokáže tieto rušivé elementy odstrániť. Jedinou nevýhodou je, že zariadenie si musíte k samotnému prehrávaču pripojiť a nedá sa spustiť platňa priamo na ňom.

Na prepojenie slúži RCA kábel, USB alebo AUX.

SC-1 disponuje technológiou click & pop, ktorá pomocou stlačenia jediného tlačidla odstráni rušivé zvuky z platne.

Ak by ste mali náhodou záujem o nahrávanie platní na USB a do PC, môžete si kúpiť aj SugarCube SC-2, o niečo väčšiu krabičku, kde je táto možnosť podporovaná. Inak dokáže to isté, čo SC-1

sc-2-3-front-angled-top-1250x550
ZDROJ | SweetVinyl
sc-2-4-rear-angled-topside-1240x550
ZDROJ | SweetVinyl

Pozrite siAudio Research – vinylový rytier

Výhodou zariadenia je aj ovládanie pomocou smartfón aplikácie cez Android alebo iOS. V aplikácii nájdete všetky informácie o albume, s ktorým pracujete a nechýbajú názvy a dĺžky skladieb.

Cez smartfón môžete zároveň aj čistiť platňu a počúvať tak finálny čistý zvuk. Podporované formáty sú: FLAC, WAV, ALAC, AIFF a DSD.

SugarCube SC-1 je naplánovaný na predaj v prvej štvrtine roku 2017 a keďže sa jedná o profesionálny kus techniky, cena je tomu patrične prispôsobená. Zaplatíte zaň 1 500 dolárov. Cena SugarCube SC-2 žiaľ odhalená nebola.

Produkt vyzerá parádne, no jediná škoda je, že firma neukázala nejaké ukážkové video, ako to vyzerá s tým vylepšeným zvukom v praxi.

sc2-inline-aux-in-out-setup
ZDROJ | SweetVinyl

ZdrojSweetVinyl

Komentáre k článku