Štýlový Alcatel SHINE LITE už aj na Slovensku

V septembri na výstave IFA 2016 bol spoločnosťou TCL Communication predstavený nový smartfón Alcatel SHINE LITE. V týchto dňoch sa dostáva už aj na náš trh.

Pozrite siAlcatel SHINE LITE – dizajnová štýlovka za dve stovky

alcatel-shine-lite-09
ZDROJ | Alcatel

Pripomeňme si, že dominantou tohto štýlového smartfónu je 5-palcový HD displej technológie IPS, prekrytý 2.5D sklom Dragontrail, ktoré zakrýva aj celú zadnú stranu.

Alcatel SHINE LITE live 1Smartfón rozmerov 141,5 x 71,2 x 7,45 mm je vybavený štvorjadrovým procesorom MediaTek MT6737 frekvencie 1,3 GHz s grafikou Mali-T720.

Lákadlom tohto smartfónu sú fotoaparáty. Zadný má 13 Mpx snímač veľkosti 1/4” s 1,12 µm pixelmi, AF zaostrujúce za 0,6 s, zorný uhol 77,6° a svetelnosť f/2,2. Na prisvetlenie poslúži dvojtónový LED blesk.

Alcatel SHINE LITE live 2Selfie maniaci sa istotne potešia prednej kamere s 5 Mpx snímačom, ktorú dopĺňa LED dióda, takže si „selfinky“ budete môcť robiť aj pri slabšom svetle. Oba fotoaparáty zaznamenajú HD video pri 30 fps.

Smartfón Alcatel SHINE LITE má implementovaný systém Android 6.0. Nechýba mu snímač odtlačkov prstov, ktorý rozpozná päť rôznych prstov, vďaka čomu môžete každým z nich spustiť inú funkciu či aplikáciu.

Alcatel SHINE LITE live 3Zaujímavosťou je aj tzv. Safebox, kam si môžete ukladať vlastné fotografie, videá, hudbu alebo dokumenty. Energiu smartfónu dodáva batéria s kapacitou 2 460 mAh.

Na našom trhu sú ponúkané farebné varianty Pure White a Satin Gold. Odporúčaná cena smartfónu je stanovená veľmi lukratívne, a to 184,99 €.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku