Stromer ST2 – švajčiarsky bicykel stvorený na mestskú jazdu

ZDROJ | Stromer

Švajčiarska firma Stromer je známa svojimi kvalitnými, no drahými elektrickými bicyklami. Najnovšie predstavila dostupnejší model Stromer ST2. Dostupnejší je však iba pre poberateľov švajčiarskeho platu.

Novinkou oproti predchádzajúcim modelom je remeňový pohon od firmy Gates. Použitý remeň sa môže pochváliť prvotriednou pevnosťou, o ktorú sa postará zakomponovaný karbón. Takáto výbava znamená aj nižšiu mieru poškodenia a tiché šliapanie do pedálov. Remeňový pohon je napojený na 5-rýchlostnú prevodovku.

ZDROJ | Stromer

Pozrite siS-Works Levo Turbo – elektrický bicykel drahší ako Porsche

Stromer ST2 ponúka 750 W motor, ktorý sa postará o maximálnu rýchlosť 45 kilometrov za hodinu. 618 Wh batéria sa zase postará o maximálny dojazd na úrovni 120 kilometrov. K dispozícii je aj väčšia batéria na dokúpenie, ktorá dokáže dojazd zvýšiť o ďalších 60 kilometrov.

ZDROJ | Stromer

Súčasťou bicyklu sú zabudované svetlá vrátane brzdového. Samozrejmosťou sú aj funkcie prepojenia so smartfónom cez Bluetooth, podpora pre 3G sieť a možnosť aktualizácie systému bicykla na diaľku. Taktiež Stromer ST2 disponuje navigáciou GPS a funkciou inteligentného zámku.

Na bicykli nájdeme dotykový displej, ktorý v sebe skrýva Stromer OMNI Connect systém. Ten vás bude informovať o najdôležitejších údajoch vrátane dojazdu či stave batérie.

ZDROJ | Stromer

Pozrite siReevo – elektrický bicykel zo sci-fi filmu ešte neprišiel ani prvým zákazníkom

Bicykel je určený primárne do mesta, o čom svedčí jeho dizajn a absencia odpruženia. Preto tu nájdeme aj blatníky či hladké kolesá. Cena je nastavená na 6 128 €, čo je oproti ostatným modelom tejto značky, ktoré sa pohybujú okolo 10 000 €, ešte prijateľná cena. Bicykel sa predáva v modrom a šedom farebnom spracovaní. Na predaj je aj rôzne príslušenstvo vrátane batérií či tašiek, ktoré si viete pripevniť na bicykel.

ZDROJ | Stromer

ZdrojStromer

Komentáre k článku