vTime – prvá sociálna sieť vo virtuálnej realite

ZDROJ | vTime

Stretnúť sa s priateľmi a písať si spolu na sociálnych sieťach, ako je Facebook, je dnes samozrejmosťou. Komunikovať spolu ale cez virtuálnu realitu? Áno, prichádza vTime.

Je už takmer pravidlom, že na každej menšej či väčšej akcii výrobcovia počítačových či mobilných technológií predstavia nejakú formu virtuálnej reality. Tá sa tak stáva každým dňom viac a viac mainstreamovým produktom.

https://www.youtube.com/watch?v=9ErIGSNrtao&feature=youtu.be

Tým posledným, ktorý predstavil virtuálnu realitu je japonská spoločnosť Sony. Len včera na tohtoročnej konferencii E3 v Los Angeles ukázalo finálnu verziu, predviedlo hry a zverejnilo cenu a dostupnosť PlayStation VR.

Pozrite siSony na E3 nové PlayStation nepredstavila, stavila však na VR

Či už máte kartónové Google cardboard, Gear VR od Samsungu alebo 800-eurový Oculus Rift, môžete si stiahnuť už stovky aplikácií a hier a nechať sa vtiahnuť do VR sveta.

Možnosti sociálnych sietí boli ale obmedzené. Tomu je však koniec, pretože je tu nová aplikácia vTime.

vTime 3
ZDROJ | vTime

Pozrite siStreet View v okuliaroch Gear VR? So StreetView VR sa to dá

Aplikácia vTime bola dostupná len na Gear VR, no teraz ju môžu vyskúšať aj majitelia Oculus Rift. Dokonca funguje aj na komunikovanie naprieč platformami.

Škoda len, že na Oculuse nevyužíva aplikácia výpočtovú silu počítača a grafika je tým na nie lepšej úrovni.

vTime 1
ZDROJ | vTime
vTime 5
ZDROJ | vTime

Používateľ si môže vytvoriť vlastného avatara (virtuálnu postavu) a stretnúť sa s ďalšími priateľmi on-line v jednom z 8 predinštalovaných virtuálnych prostredí, alebo použiť vlastnú 360-stupňovú fotografiu. V tomto virtuálnom svete môžu spolu komunikovať a posielať si fotografie.

vTime 1
ZDROJ | vTime

Sociálna sieť cez virtuálnu realitu je teda realitou. Môže to znieť zvláštne, no je to len ďalšie znamenie toho, čo nás v budúcnosti čaká a neminie. Rozhodne sa ale jedná o zaujímavý nápad na aplikáciu pre virtuálnu realitu.

vTime 2
ZDROJ | vTime
vTime 4
ZDROJ | vTime

ZdrojvTime

Komentáre k článku