Street View v okuliaroch Gear VR? So StreetView VR sa to dá

ZDROJ | StreetView VR

Kto by dnes už nepoznal Street View od Google a nepoprechádzal sa vďaka nemu po rôznych zákutiach sveta. Či už na mobile alebo v počítači. Lenže, keď už tak na popularite naberá virtuálna realita, čo tak poprechádzať sa po svete aj prostredníctvom nej?

StreetView VR 01
ZDROJ | StreetView VR

Pozrite siSamsung Gear VR Innovator Edition: dostanú vás!

Nie, že by to doteraz nebolo možné, napríklad s papierovými okuliarmi Cardboard. Teraz si však v  Street View môžete prezerať rôzne lokácie, hoci zatiaľ neoficiálne, aj s okuliarmi Samsung Gear VR.

StreetView VR 04
ZDROJ | SAMMOBILE

Oculus Store zverejnil aplikáciu StreetView VR, vďaka ktorej okuliare od Samsungu využijete na tento účel. Aplikáciu StreetView VR neprogramoval priamo Google. Využíva ale API pre Street View, pričom má aj mnoho rôznych nastavení.

StreetView VR 03
ZDROJ | SAMMOBILE

Pozrite siNové okuliare Samsung Gear VR sú za necelú stovku

Vyhľadávanie miest, ktoré chcete navštíviť, spustíte aj hlasom, prípadne využijete virtuálnu QWERTY klávesnicu. Taktiež môžete vami vybrané miesta uložiť do záložiek, alebo v nastaveniach aktivovať šípky pre navigáciu.

StreetView VR 06
ZDROJ | SAMMOBILE

Hoci klasické Street View je programované na zobrazovanie 360-stupňového obrazu, nie je stavané na 3D. Preto v StreetView VR chýba obrázkom skutočný priestorový dojem. No i tak je to dobrá možnosť ďalšieho využitia okuliarov Gear VR.

StreetView VR 05
ZDROJ | SAMMOBILE

ZdrojStreetView VR,SAMMOBILE

Komentáre k článku