Streamovacie služby získali ďalšieho konkurenta

ZDROJ | Jorik/Shutterstock.com

Konkurencia môže byť len na prospech, čo určite platí aj o čoraz populárnejších streamovacích službách. K Netflixu či HBO GO pribudlo koncom minulého roka aj Apple TV+. Táto služba je atraktívnou voľbou najmä pre tých, ktorí preferujú produkty od „nahryznutého jabĺčka,“ prípadne už disponujú hardvérom Apple TV. Aplikácia pre iné operačné systémy neexistuje, preto si Apple TV v televízore až na malé výnimky spustíte len so zakúpeným hardvérom.

Čo je to hardvér Apple TV?

K svojmu smart televízoru si môžete už dlhšie zakúpiť aj samostatný hardvér Apple TV s viacerými zaujímavými funkciami. Hardvér Apple TV pracuje so 4K formátom obrazu a ponúka rozšírenie klasickej televízie. Ešte pred príchodom streamovacej služby boli napríklad v ponuke filmy či hudba z iTunes, ďalej samozrejme rôzne hry či videá z YouTube alebo Red Bull TV. Hardvér pracuje zväčša s internou pamäťou 64GB, ovláda sa jednoducho na jedno kliknutie a od konca minulého roka vďaka nemu môžete na svojom televízore sledovať aj produkty zo streamovacej služby.

Čo je to Apple TV+?

Koncom minulého roka prišla na Slovensko streamovacia služba Apple TV+, ktorá priniesla konkurenciou dovtedy zavedeným hráčom ako Netflix či HBO GO. Pre Apple nebolo ľahké vytvoriť si na tomto trhu svoje miesto, no zdá sa, že by sa mu to mohlo podariť. Benefitom v prospech Apple je určite špičková kvalita obrazu v rozlíšení 4K HDR so zvukom Dolby Vision, pričom si jednotlivé filmy či seriály môžete uložiť na disk a pozerať aj vo formáte off-line. Aj v tomto prípade sa však Apple dokázal odlíšiť od konkurencie. Na televízoroch si túto službu v špičkovej kvalite vychutnáte len s prítomnosťou vyššie spomenutého hardvéru Apple. Plus je v tom, že produkt tým získava určitú exkluzivitu aj pre tých, ktorí si rozhodli predplatiť.

ZDROJ | Apple

Aké programy ponúka Apple TV+?

Čo sa týka seriálov, tak veľmi dobré fanúšikovské hodnotenia majú tituly ako „For all mankind“ o návrate „vesmírnych pretekov“ medzi USA a ZSSR, ďalej „See“ s mrazivou víziou budúcnosti či „The morning show“ o zákulisí nakrúcania obľúbenej americkej rannej televíznej šou. Je pravda, že rozsah ponúkaných seriálov je zatiaľ menší než u konkurencie, avšak na väčšinu z nich je priaznivý divácky ohlas, čiže prevláda kvalita nad kvantitou. Z filmov sa môžu diváci tejto služby tešiť na drámu „The Banker“ so S. L. Jacksonom, v ponuke sú aj úspešné ocenené filmy ako „The Star was Born“ či „Bohemian Rhapsody,“ ktoré môžu byť v kombinácii so špičkovým zvukom skutočným zážitkom.

Suma sumárum, Apple TV+ priniesol od oblasti streamovacích služieb nový vietor a bude zaujímavé sledovať, čo ďalej divákom ponúkne, aby si pri zavedených službách získalo svoje miesto.

Komentáre k článku