Streaks – Aplikácia, ktorá vás donúti dodržať predsavzatia

ZDROJ | Streaks

Predsavzatia sa vytvárajú tak ľahko, ako sa porušujú. Aplikácia Streaks vás bude motivovať, aby ste sa zlozvykov zbavili už nadobro a vytvorili si nové, pozitívne zvyky.

https://youtu.be/WWsRWycxyrM

Aplikácia je postavená na budovaní čo najdlhšej šnúry dní, v ktoré ste splnili všetky svoje úlohy. Cieľom je vás motivovať, aby ste si vybudovali tak dlhú šnúru, že vám bude ľúto ju pretrhnúť. Takáto šnúra sa v angličtine nazýva „streak“, z čoho vychádza aj názov aplikácie.

Úlohy sa delia do troch kategórií; nové zvyky, zvyky spojené so zdravím a zlozvyky. Zvyky označujete ako splnené v dňoch, ktoré si zvolíte. Zlozvyky si naopak označujete len v prípade, že ich porušíte. V takom prípade sa vám preruší streak a počítanie sa začne odznova.

Pozrite siVÚB Mobil Banking má nové funkcie a prihlásenie odtlačkom prsta aj pre Android

Zvyky spojené so zdravím sú prepojené s aplikáciou Apple Health. Ak si napríklad zvolíte, že chcete denne prejsť 10 000 krokov, alebo si chcete zapisovať váhu, tak si Streaks tieto údaje automaticky vytiahne z Health.

Streaks ponúka niekoľko predvolených úloh, no môžete si vytvoriť aj vlastné. Pri každej úlohe si môžete vybrať obrázok, ktorý úlohu vystihuje. Ak aplikácia spozná kľúčové slovo úlohy, sama navrhne vhodný obrázok. V mojom prípade napríklad aplikácia rozpoznala slovo „Duolingo“ a automaticky k úlohe pridelila ikonu aplikácie Duolingo.

Aplikácia vám počas dňa pripomína, aby ste nezabudli na svoje úlohy. Pri každej úlohe si môžete nastaviť špecifický čas pre notifikáciu, alebo nechať čas vybrať automaticky. Nechýba taktiež widget a podpora Apple Watch, na ktorých máte rýchly prehľad o úlohách, ktoré vás ešte čakajú.

Pozrite siHonor 9 – Prišiel čas zažiariť

Čo sa týka prispôsobenia vizuálu prostredia, môžete si zmeniť iba farbu aplikácie, pričom na výber máte z 45 farebných kombinácií. Dizajn aplikácie je každopádne podarený, pričom v roku 2016 dostala aplikácia ocenenie Apple Design Award.

Okrem absencie Android verzie nie je aplikácii čo vytknúť. Streaks dostáva neustále nové aktualizácie, preto sa s nejakou chybou stretnete len výnimočne. Ak teda vlastníte zariadenie so systémom iOS a ste ochotní investovať sumu 5,49€, tak vám aplikácia Streaks pomôže dosiahnuť ciele, do ktorých by ste sa možno inak nedokopali.

Pozrite siBicolor – Hra s číslami, v ktorej sa nepočíta

Ak chcete vidieť Streaks aj na Androide, dajte to vedieť autorom aplikácie na tomto odkaze.

ZDROJ | Streaks

Streaks97%

Veľkosť:
68,4 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo vyšší
Cena:
5,49 €

Aplikácia Streaks vám pomôže zbaviť sa zlozvykov a budovať nové, pozitívne zvyky. Za cenu 5,49€ dostanete silný nástroj, ktorý vás môže motivovať k zlepšeniu svojej disciplíny a teda aj svojho života.

Komentáre k článku