Steve Wozniak tvrdí, že Steve Jobs by bol na Apple hrdý

ZDROJ | Gage Skidmore

Spoluzakladateľ spoločnosti Apple, Steve Wozniak, v interview pre televíziu CNBC spomínal zosnulého zakladateľa Steva Jobsa, ktorý by podľa neho bol dnes na Apple hrdý.

https://www.youtube.com/watch?v=kvHv2cfGOZE

Vizionár, perfekcionista a človek, ktorý dokázal svojim prejavom ovládnuť masy fanúšikov. Aj takto by sa dal charakterizovať Steve Jobs, zakladateľ spoločnosti Apple.

ZDROJ | Extreme Tech

Pozrite siZNAČKY | Apple – história a súčasnosť IT legendy

Napriek tomu, že ho mnohé životopisné knihy a filmy zobrazujú aj z jeho temnejšej strany, kde môžeme vidieť jeho problémový vzťah s rodinou či s kolegami, faktom ostáva, že Steve Jobs patrí medzi najvplyvnejšie mená vo svete technológií.

ZDROJ | OS X Daily

Hneď na začiatku sa moderátor Steva Wozniaka opýtal, aké je to byť stále zamestnancom Applu a či sleduje akcie spoločnosti. Wozniak sa priznal, že aplikáciu Akcie vôbec nesleduje a že nikdy nebol fanúšikom toho sledovať, či akcie stúpajú alebo klesajú.

Steve Wozniak v interview povedal, že sa mu veľmi páči, ako Apple pokračuje vo svojej snahe uprednostňovať ľudí pred technológiami. Práve vďaka takémuto prístupu by bol Steve Jobs veľmi šťastný, dodal Wozniak.

Spoluzakladateľ Apple sa vyjadril aj na adresu ostatných technologických spoločností, ktoré podľa neho neprinášajú žiadne inovácie a iba vytvárajú zábavné funkcie.

Apple sa vraj zameriava na inovácie, ktoré ovplyvňujú všetko, čo robíme v živote. Ako príklad Steve Wozniak uviedol, že inováciou nie je pridať zábavnú funkciu, ktorá vás automaticky odfotí v prípade, že sa usmejete do kamery.

Skutočnými inováciami sú funkcie ako napríklad Apple Pay cez Touch ID. Práve to, že môžete jednoducho priložiť smartfón a pomocou snímaču odtlačku prstu zaplatiť je inovácia, ktorá mení naše každodenné životy. Samotné Touch ID je inováciou a spoločnosť Apple bola prvá, ktorá takúto inováciu priniesla.

Steve Wozniak, co-founder of Apple Inc., speaks during a television interview in San Jose, California, U.S., on Thursday, April 1, 2010. Wozniak discussed the outlook for the Apple’s iPad release scheduled for this Saturday. Photographer: Tony Avelar/Bloomberg via Getty Images *** Local Caption *** Steve WozniakZDROJ | Technobuffalo

Pozrite siSteve Wozniak opúšťa Facebook kvôli škandálu s používateľskými dátami

Témou rozhovoru boli aj budúce produkty Apple a otázka padla aj na možnosť Apple auta. Steve Wozniak sa vyjadril, že si nemyslí, že je momentálne možné, aby sme sa dočkali úplne autonómnych áut bez volantu, pretože cesty sú postavené človekom, ktorý je nedokonalý v porovnaní s technológiou a robí chyby. Skôr si myslí, že dôležité je zamerať sa na asistenčné riadenie a zvýšenie bezpečnosti pri jazde. Len dodáme, že samotný Steve Wozniak vlastní Teslu.

V závere rozhovoru prišlo aj na kritiku sociálnej siete Facebook, ktorá zneužila dáta používateľov na reklamné účely. Spoluzakaldateľ Apple vyzdvihol spoločnosť Apple, ktorej ide primárne o bezpečnosť svojich zákazníkov. Tiež sa priznal, že považuje sociálne siete vrátane Facbeooku sa veľmi dobré, no nie pre neho, keďže by sa na nich stal závislý.

ZdrojCNBC

Komentáre k článku