Stereo zvuk a hliníkové telo, to je Lenovo VIBE K5 Plus. Už od marca aj u nás!

Lenovo na výstavu MWC 2016 do Barcelony prinieslo štýlovú novinku v podobe smartfónu Lenovo VIBE K5 Plus. Vlastne, novinky sú hneď dve, ale poďme pekne poporiadku. Predstavený totiž bol aj model Lenovo VIBE K5, ktorý akoby z oka vypadol plusovej verzii. Veď podľa toho, ako ich výrobca predstavil, sú, okrem troch detailov, úplne totožné.

RECENZIALenovo K5 Plus: na stereo repro a stabilizáciu stačia dve stovky

Lenovo VIBE K5 / K5 Plus
ZDROJ | Lenovo

Lenovo VIBE K5 Plus má hliníkovú konštrukciu, nesúcu 5-palcový displej s Full HD rozlíšením. O chod smartfónu so systémom Android 5.1 (prečo nie hneď 6.0?) sa stará 1,7 GHz 8-jadrový procesor Snapdragon 616.

Lenovo VIBE K5 Plus live 1

Pamäť RAM má veľkosť 2 GB a vnútorný 16 GB priestor je microSD kartami rozšíriteľný o ďalších 32 GB. Energiu mu dodáva 2 750 mAh vymeniteľná batéria.

Lenovo VIBE K5 Plus live 5Veľkým lákadlom tohto smartfónu majú byť zadné stereo reproduktory a technológia Dolby Atmos. Pritom nepohrdol ani 13 Mpx zadným fotoaparátom s AF a LED prisvetlením a prednou 5 Mpx web kamerou.

Pozrite siLenovo K5 Note – dostupný phablet zatiaľ len pre Čínu

V softvérovom balíku nechýbajú predinštalované aplikácie SHAREit, SNAPit, Guvera Music a ďalšie.

Lenovo VIBE K5 Plus live 4Tento 8,2 mm tenký a 142 g vážiaci hliníkový elegán bude za cenu od 209 € na Slovensku dostupný od marca 2016 v prevedeniach Platinum Silver a Champagne Gold.

Lenovo VIBE K5 Plus live 3Takmer všetko doteraz napísané platí rovnako aj pre model Lenovo VIBE K5. V čom je teda medzi nimi rozdiel? Displej K5-ky má HD rozlíšenie a smartfón poháňa 1,4 GHz 8-jadrový Snapdragon 415. Preto cena modelu VIBE K5 je stanovená na 189 €.

Lenovo VIBE K5
ZDROJ | Lenovo

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku