STEPP – takmer dokonalý bežecký senzor?

ZDROJ | STEPPSTEPP

Na Kickstarter sme objavili bežecký produkt s názvom STEPP, ktorý vám okrem bežných údajov zosníma pomocou 9-osých senzorov aj menej obvyklé informácie.

STEPP
ZDROJ | STEPP

Aj keď bežecká sezóna je už skôr vo svojej druhej polovici, na Kickstarter sme objavili bežecký produkt s názvom STEPP. Jedná sa o nositeľný produkt, ktorý bol vyvinutý s cieľom zefektívniť beh. Koncept je určený pre príležitostných aj aktívnych bežcov.

Pozrite siIveta Putalová – športové hodinky mi uľahčujú tréning

STEPP je koncept senzorického zariadenia, ktoré by malo byť schopné snímať a s pomocou mobilnej aplikácie vyhodnotiť viacero informácii o spôsobe vášho behu. Medzi zaujímavé informácie okrem štandardných, patrí napr. pronácia, supinácia nôh; rovnováha medzi pravou a ľavou nohou; kontaktný čas nohy so zemou, kadencia a iné.

Zvládne aj bežecký maratón

STEPP je sada menších 9-osých senzorov, ktoré si nasadíte na pravú, ľavú nohu a pás. Konštrukcia senzorov je vode odolná – zabezpečená certifikátom IP68. Obnoviteľná batéria by mala vydržať približne 6 hodín. Senzory môžete bezdrôtovo nabíjať.

STEPP
ZDROJ | STEPP

Aplikáciu s rovnomenným názvom je možné nainštalovať na mobilné zariadenia s podporou štandardných operačných systémov Android a iOS. V aplikácii môžete vidieť snímané informácie v číselnom aj v grafickom znázornení.

Hlasový tréner v reálnom čase

Pomocou slúchadiel si môžete zaistiť aj vášho osobného hlasového trénera v reálnom čase. Po bežeckom výkone môžete svoje výsledky nielen hodnotiť, ale samozrejme aj zdieľať s ostatnými.

STEPP
ZDROJ | STEPP

Ak sa chcete stať majiteľom produktu, môžete podporiť kampaň, ktorá momentálne prebieha v rámci Kickstarter. Najnižšia cena sa aktuálne pohybuje v cenovom rozpätí 119 dolárov a viac – asi 105€.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku