STEMpedia – naučte sa programovať vlastných robotov

ZDROJ | STEMpedia

STEM je skratkou pre štyri základné disciplíny – science (veda), technology (technológie), engineering (strojárstvo) a mathematics (matematika). Projekt STEMpedia vás chce týmto disciplínam naučiť hravou formou.

https://www.youtube.com/watch?v=ZldaAo7yho4

Základnou úlohou tohto projektu, ktorý sa snaží uspieť na platforme Indiegogo, je naučiť detských záujemcov základy elektroniky, kódovania a robotiky.

Ide o štartovací balíček, ku ktorému pravdepodobne v budúcnosti pribudnú rôzne rozlíšenia. V rámci balíčku nájdete základné súčiastky a centrálny počítač.

ZDROJ | STEMpedia

Pozrite siSphero RVR – robotický rover, ktorý si viete naprogramovať

Pomocou centrálneho počítaču si viete naprogramovať rôzne úkony. Napríklad môžete do konkrétnych predmetov napojiť dotykový senzor a prepojiť ich so zvukovým signálom.

Počítač napríklad disponuje indikátorom batérie, TFT obrazovkou, USB portom, hodinami, dotykovým senzorom, microSD portom či zvukovým signálom.

Okrem kódovania robotov môžete STEMpedia použiť na programovanie hier. Celý proces tvorby hier či kódov funguje intuitívne a cez tzv. drag and drop akcie. Nechýba podpora pre smartfón aplikáciu Dabble, ktorú viete využiť na ovládanie svojich výtvorov.

Môžete napríklad vytvoriť robota, ktorý sa bude dať ovládať cez virtuálny gamepad, ktorý máte v aplikácii. Okrem dotykového ovládania aplikácia podporuje aj hlasové príkazy.

Okrem smartfón aplikácie sa bude dať využiť aj bohatá ponuka online kurzov kódovania. Platforma STEMpedia je určená pre deti predškolského veku.

ZDROJ | STEMpedia

Pozrite siAdobe Premiere Rush – program na úpravu videí stvorený pre YouTuberov

Ak vás tento zaujímavý projekt zaujal, môžete ho podporiť na Indiegogo. Limitovaná cena za štartovací balíček je 169 dolárov. Finálna cena bude 289 dolárov. Čo sa týka dostupnosti, firma by mala STEMpediu odosielať v priebehu mája 2019. STEMpedia je ideálnym nástrojom nielen pre deti na doma, ale nájde využitie aj v školách či predškolských zariadeniach.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku