SteelSeries Rival 600 – herná myš s dvoma optickými senzormi

ZDROJ | SteelSeries

Herných myšiek je na trhu požehnane. SteelSeries Rival 600 sa však chce odlíšiť pridaním druhého senzora. Ten bude pracovať vtedy, keď je myška vo vzduchu.

https://youtu.be/szoemBc0PDk

Spoločnosť SteelSeries na konferencii CES predstavila nový prírastok do svojho portfólia herných myšiek. Je ním  SteelSeries Rival 600. Tá zaujme hneď niekoľkými funkciami, tou najhlavnejšou ale bude druhý senzor. Ten bude sledovať výšku, v akej sa myška nachádza od povrchu.

ZDROJ | SteelSeries

Herná novinka využíva optický senzorový systém TrueMove3+, ktorý si spoločnosť sama vyvíja. Zatiaľ čo primárnym senzorom je PixArt s citlivosťou 12 000 CPI a rýchlosťou sledovania 350 IPS, Rival 600 využíva aj druhý snímač. Ten slúži hlavne na momenty, kedy hráč potrebuje myšku zdvihnúť. Práve v týchto momentoch môže totiž vznikať odchýlka v kurzore, čo môže pri kompetitívnych e-športoch znamenať úspech alebo zlyhanie. Technológia meria vzdialenosť od povrchu a zabezpečuje, aby kurzor zostal na rovnakom mieste.

ZDROJ | SteelSeries

Ďalšou prednosťou SteelSeries Rival 600 je vlastné riešenie nastavenia váhy. V tele myšky sa nahádza osem závaží, ktoré sú magneticky pripevnené ku stranám. Každé má hmotnosť 4 gramy. Hráč si tak môže prispôsobiť váhu podľa svojich predstáv od 96 do 128 gramov. Spolu výrobca udáva až 256 kombinácií na prispôsobenie váhy a vyváženia.

Pozrite siRazer HyperFlux – bezdrôtová myš, ktorá nepotrebuje batériu

ZDROJ | SteelSeries

Do tretice má novinka od SteelSeries 32-bitový procesor. Ten sa stará o nízku odozvu, ukladanie CPI a svetelných nastavení či mapovanie programovateľných tlačidiel, ktorých má myška sedem. Medzi ďalšie vlastnosti patrí životnosť 60 miliónov klikov či silikónový povrch, ktorý má zlepšiť úchop.

SteelSeries Rival 600 sa už začala predávať. Výrobca ju na svojej stránke ponúka za 90 €, pričom dopravu má používateľ zadarmo.

ZdrojSteelSeries

Komentáre k článku