Ste závislí na YouTube? Ich novinka vám pomôže to dostať pod kontrolu

YouTube je ďalšou platformou, ktorá umožňuje používateľom sledovať, prípadne spravovať čas, ktorý strávia so svojim smart zariadením. Podobné služby už zaviedli Facebook, Instagram, v iOS 12 tiež čaká používateľov nová funkcia Čas pred obrazovkou. Google teraz pridáva túto užitočnú funkciu do YouTube, ktorá môže pomôcť spravovať internetovú závislosť.

Nová funkcia sa volá Doba sledovania, majitelia zariadení s Androidom a iOS si ju nájdu, keď otvoria svoj profil a kliknú na uvedenú funkciu. Predtým musia samozrejme aktualizovať YouTube. Tam už používatelia uvidia štatistiky, koľko času strávili na YouTube – dnes, včera a minulý týždeň a aký je ich denný priemer sledovania. 

Pre tých, čo trávia naozaj veľa hodín sledovaním videí sa javí ako užitočná funkcia Pripomenúť pauzu, ktorá im cez kontextové okno pripomenie, že si majú dať prestávku. Po jej aktivácii si musia zvoliť interval, po ktorom sa hlásenie objaví. Minimálne sa dá nastaviť 5 minút, maximálne takmer 24 hodín.

Naším cieľom je lepšie pochopiť čas strávený v službe YouTube, aby ste mohli robiť správne rozhodnutia o tom, ako chcete, aby služba YouTube najlepšie vyhovovala vášmu životu.

Google

ZDROJ | YouTube

Google tak pokračuje v rozširovaní nástrojov, ktoré používateľom poskytujú lepší prehľad o využívaní zariadení. Tie by im mali zabezpečiť takzvanú digitálnu pohodu. Sám môžem potvrdiť, že podobnú službu z iOS 12 – Čas pred obrazovkou pravidelne využívam aj ja.

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku