Stay Home Help spája v čase krízy dobrovoľníkov s tými, ktorí potrebujú pomoc

ZDROJ | A mirror

Vzájomná pomoc je v tomto zložitom období dôležitá, no spojiť ľudí, ktorí ju aktuálne potrebujú s tými, ktorí sú schopní a ochotní ju poskytnúť, je niekedy zložité. Pomôcť s tým môže slovenská aplikácia Stay Home Help, v ktorej sa môžete stať dobrovoľníkom aj vy.

Ľudia po celom svete v týchto dňoch objavujú čaro vzájomnej pomoci nielen v rámci okruhu rodiny a priateľov, ale aj v okruhu ich bezprostredného okolia. Sociálne siete, rôzne diskusné fóra a záujmové skupiny zaplavujú v posledných týždňoch správy, v ktorých ľudia žiadajú alebo ponúkajú rôznu pomoc ľuďom z okolia, pričom ide najčastejšie o veci ako pomoc s nákupom potravín, liekov, šitím rúšok alebo aj s venčením domácich miláčikov.

Pozrite siAko pomôcť okoliu? Prispejte svojou aktivitou proti koronakríze aj vy!

Aby sa takéto ponuky a žiadosti ľudí nestratili v záplave iných statusov, správ a príspevkov, vytvoril vývojár Amir Hammad jednoduchú aplikáciu Stay Home Help. Jej cieľom je spojiť ľudí, ktorí potrebujú pomoc s dobrovoľníkmi v ich okolí, ktorí im ju vedia poskytnúť.

V aplikácii si môžete zvoliť, či chcete pomáhať ľuďom vo vašom okolí, alebo aktuálne potrebujete pomôcť vy. Po zadaní dopytu začne aplikácia okamžite vyhľadávať dobrovoľníkov a toho najbližšieho kontaktuje so žiadosťou o pomoc. Ak si v aplikácii vyberiete rolu dobrovoľníka, stačí čakať na push notifikáciu, ktorá vás bude informovať o žiadosti o pomoc.

Pozrite siNaučte sa počas shutdownu kresliť v Procreate

Aj pri prijímaní alebo poskytovaní pomoci cez túto aplikáciu je samozrejme potrebné dodržiavanie preventívnych hygienických opatrení. Aplikácia okrem toho pre svoje fungovanie vyžaduje prístup k polohe a registráciu pomocou telefónneho čísla. Určovanie polohy je samozrejme určené na hľadanie žiadostí a ponúk v okolí, zatiaľ čo telefónne číslo na ochranu používateľov pred podvodníkmi, ktorí sa údajne snažili zneužiť podobné aplikácie v zahraničí.

Aplikácia Stay Home Help je aktuálne dostupná pre operačný systém Android a už o pár dní by mala byť dostupná aj pre operačný systém iOS, kde je najprv potrebné jej schválenie spoločnosťou Apple. Dostupná je samozrejme bezplatne.

Stay Home Help – Pomoc ľuďom

Veľkosť:
5,7M
Platforma:
Android 4.1 alebo novší
Cena:
0,00 €

ZdrojStay Home Help

Komentáre k článku