Stator – najbizárnejšia a zároveň najdrahšia elektrická kolobežka na trhu

ZDROJ | Stator

S elektrickými kolobežkami sa za posledné roky roztrhlo vrece. Najnovšie je tu firma Stator, ktorá ukázala kolobežku s hrubými kolesami a cenou, ktorá niekoľkonásobne preskočila konkurenciu.

Výstava CES 2020 so sebou priniesla množstvo zaujímavých a hlavne nečakaných predstavení. Jednou z noviniek bola aj kolobežka s masívnymi kolesami Stator.

Pozrite siElektrické kolobežky aj bicykle majú naďalej v New Yorku stopku

Kolobežka Stator stojí 3 995 dolárov, čo je napríklad oproti kolobežke od Xiaomi za približne 400 dolárov 10-násobne viac. Stator bude na začiatok vyrobený iba v limitovanom počte 500 kusov.

Presúvadlo sa môže pochváliť unikátnym dizajnom, ktorý zaujme najmä hrubými kolesami. Nechýba tiež držadlo, ktorým viete na kolobežke lepšie balansovať. Držadlo disponuje aj brzdou a pravdepodobne sa dá aj sklopiť pre jednoduchšiu manipuláciu.

Maximálna rýchlosť kolobežky Stator je 50 kilometrov za hodinu. Hmotnosť je 40 kilogramov a na jedno nabitie by mala kolobežka zvládnuť 120 kilometrov, takže ju nemusíte nabíjať každý deň, ale len raz za týždeň pokiaľ nebývate ďaleko od práce. Hmotnosť je dosť vysoká, no ani sa nečudujeme, keď vidíme masívne kolesá. Nabíjanie kolobežky by nemalo trvať podľa výrobcu viac ako štyri hodiny.

ZDROJ | Stator

Pozrite si10 najčítanejších článkov o elektrobicykloch a kolobežkách v roku 2019

Kolobežka bude disponovať štyrmi režimami jazdy – Limp, Eco, Sport a X, ktoré budú závisieť od skúseností jazdca, ale aj od aktuálnych terénnych podmienok. Vďaka hrubým kolesám nebude mať kolobežka Stator problém ani s drsným terénom.

Pokiaľ vás kolobežka zaujala, môžete si ju kúpiť za spomínaných 4 000 dolárov a k dispozícii by mala byť v druhom štvrťroku 2020. Za predobjednávku zaplatíte 250 dolárov. Čo na túto originálnu kolobežku poviete a brali by ste ju  napriek premrštenej cene?

ZdrojStator

Komentáre k článku