Startup MotionPilot chce vylepšiť ovládanie dronov

ZDROJ | MotionPilot

Lietanie s dronmi sa stáva čoraz populárnejšie. Jedinou nevýhodou je niekedy zložité a kostrbaté ovládanie týchto bezpilotných lietadiel. To chce zmeniť francúzska startup firma MotionPilot.

https://www.youtube.com/watch?v=7dbuV26xqx4

Natáčanie dovolenkových záberov, sledovanie pozemku či snímanie vlogov. Aj na toto sa využívajú drony. Startup MotionPilot chce umožniť začiatočníkom jednoduché a intuitívne ovládanie pomocou pohybového senzoru a špeciálnej konzoly.

Zariadenie je zatiaľ len v štádiu prototypu, no už teraz sľubuje kombináciu pohybových a haptických senzorov. Pohybové senzory umožnia ovládanie dronu pomocou natáčania ruky a haptické senzory umožnia „cítiť“ pohyb dronu.

Za startupom MotionPilot stoja študenti prestížnej francúzskej univerzity École polytechnique fédérale de Lausanne (EFPL). Autori projektu tvrdia, že ovládanie je veľmi jednoduché a človek, ktorý nikdy neovládal drona, sa to pomocou ich gadgetu naučí v priebehu niekoľkých sekúnd.

ZDROJ | TRND

Pozrite siAký dron bude ideálnym darčekom na Vianoce?

Zariadenie disponuje niekoľkými módmi – pre začiatočníkov, pokročilých a profesionálov. Tie si vyberáte cez smartfón aplikáciu. Začiatočnícky mód napríklad umožňuje mať spustenú automatickú trajektóriu, to znamená, že by sa nemalo stať, že neskúsený pilot do niekoho s dronom nabúra.

Spomínaný haptický senzor robí zážitok z lietania s dronom ešte uveriteľnejší a zaujímavejší. Každý pohyb, či zrýchlenie, ktoré s dronom urobíte, budete cítiť.

ZDROJ | Engadget

Pozrite siDrone n Base – smart hračka zo Slovenska pre malých aj veľkých

Veríme, že projekt študentov z Francúzska bude mať úspech a že o firme MotionPilot ešte budeme počuť. Ovládanie dronov môže byť niekedy veľmi náročné a aj preto sú nápady ako tento vítanou novinkou.

Napriek tomu, že niektoré drony prinášajú inovatívne ovládacie prvky, ako napríklad sledovanie cieľa či ovládanie gestami či hlasom, MotionPilot ponúka novinku v podobe haptickej odozvy.

Firma plánuje do konca roku 2018 priniesť na trh nielen joystick na ovládanie, ale aj drona a FPV okuliare na sledovanie perspektívy drona z prvej osoby.

ZdrojEPFL

Komentáre k článku