Startup Grave – monštruózny solitér pre iOS

Mobilná hra Startup Grave spája kartovú hru pre jedného hráča s ťahovým bojom, v ktorom sa proti sebe postavia príšery z podsvetia. Dobrému nápadu však škodí nevyvážená náročnosť.

https://youtu.be/HkG320IDg1U

Startup Grave je kartová hra založená na súboji dobrých a zlých príšer, ktoré si vzájomne útokmi ovplyvňujú ukazovatele života. Vašou úlohou je pomôcť dobrým príšerám udržať nepriateľský (čierny) ukazovateľ života na minime a zároveň udržať vlastný (červený) ukazovateľ na maxime. Hra končí v momente, keď sa prepracujete celým balíkom, v ktorom je celkovo 48 kariet.

Hracia plocha má štyri miesta na aktívne karty a dve miesta, kam si hráč môže odkladať karty na neskôr. Aktívne karty je možné použiť dvojitým poklepaním, kedy sa prejaví ich bodový efekt na ukazovatele života. Dobré príšery pridávajú body do červeného ukazovateľa a odoberajú z čierneho ukazovateľa. Zlé príšery majú samozrejme opačný efekt.

Pozrite siHit the Light – neónové umenie s krátkou životnosťou

Aktívne karty je okrem toho možné vyzvať do súboja, kde sa proti sebe postaví jedna dobrá a jedna zlá karta. Boj prebieha ťahovým spôsobom, pričom pri každom ťahu si ako hráč môžete vybrať, či sa chcete brániť alebo útočiť. Porazená karta vypadáva z hry, víťazná karta zostáva. V boji sa tak môžete zbaviť zlej karty bez straty života, no taktiež môžete stratiť dobrú kartu, čím sa rýchlo priblížite k prehre.

Jedna hra trvá zhruba 4-5 minút, no stačí pár zlých ťahov a hra skončí aj oveľa skôr. Prejsť celým balíkom kariet nie je vôbec jednoduché a to najmä preto, že karty sú rozdávané úplne náhodným spôsobom. Už po niekoľkých ťahoch tak môžete zistiť, že s danou zostavou kariet nemáte šancu vyhrať.

Pozrite siSlydris 2 – viac ako len ďalšia kópia Tetrisu

Náročnosť a istá náhodnosť je u kartových hier samozrejme vítaná, no v tomto prípade sú váhy vo väčšine prípadov priklonené na stranu „nepriateľa“. Tak rýchlo, ako sa na Startup Grave môžete namotať, tak rýchlo o hru z dôvodu náročnosti môžete stratiť záujem.

Startup Grave75%

Veľkosť:
67.9 MB
Platforma:
iOS 8.0 alebo novší
Cena:
2,29 €

Startup Grave kombinuje kartovú hru pre jedného hráča s ťahovým súbojom, v ktorom sa proti sebe postavia príšerky z podsvetia. Dobrému nápadu však škodí nevyvážená náročnosť.

Komentáre k článku