Star Wars smartfón zaujme nielen dizajnom, ale aj parametrami

ZDROJ | YouTubeStar Wars

Očakávaná premiéra filmu Rogue One: A Star Wars Story už pomaličky klope na dvere a s ňou aj tematický smartfón od japonskej spoločnosti Sharp.

Nielen smartfóny, ale aj mnohé iné zariadenia vyrábané špeciálne kvôli nejakej významnej udalosti sú špecifické predovštkým dizajnom. Ani nový model od spoločnosti Sharp nie je výnimkou.

https://youtu.be/GCgFsEP4VAs

Novinka je dostupná v dvoch verziách. Temná strana, tak ako aj svetlá, disponuje živými tapetami, špeciálnymi zvoneniami a emotikonami. Používatelia sa tiež potešia možnosti „premeny“ displeja na kokpit stíhačky X-Wing alebo Tie Fighter.

Star Wars
ZDROJ | Sharp

Ako aj nadpis napovedá, výrobca si dal záležať na parametroch svojho Android Star Wars samrtfónu. Fanúšikovia a zároveň budúci majitelia môžu počítať s 5,3-palcovým IGZO Full HD displejom, čipom Snapdragon 820, 3 GB pamäťou RAM spolu s 32 GB vnútorným úložiskom rozšíriteľným o pamäťové karty.

Star Wars
ZDROJ | YouTube

Hlavná kamera ponúka 22,6 Mpx rozlíšenie a predná viac než štvornásobne menšie, teda 5 Mpx. Nechýba ani 4G LTE konektivita spolu s Wi-Fi ac štandardom. Tak ako aj u väčšiny modelov výrobcu, aj tento je vodeodolný podľa certifikácie IP58. Smartfón je chránený pred prachom a zároveň môže byť ponorený pod hladinu vody do hĺbky 1 až 3 metrov.

Pozrite siSHARP AQUOS mini – drobec z Japonska s IGZO displejom

Star Wars
ZDROJ | YouTube

Operačný systém nie je najnovší Android 7.0 Nougat, ako by ste mohli predpokladať, ale starší Android 6.0 Marshmallow. Ten sa bude spoločne s 3 000 mAh batériou starať o čo najdlhšiu výdrž na jedno nabitie.

Pozrite siTechnologické vychytávky zo sveta hračiek

Star Wars
ZDROJ | YouTube

Tí, ktorí si už novinku v Japonsku predobjednali môžu očakávať doručenie po 2. decembri. V priebehu budúceho mesiaca môžeme počítať aj s dostupnosťou na rôznych nákupných portáloch, keďže záujem o tento smartfón bude určite veľký.

ZdrojGSMarena

Komentáre k článku