Staňte sa kráľom mesta s elektrickým jednokolesovým (bi)cyklom

Z detských čias si môžete pamätať cirkusových klaunov jazdiacich na jednokolesových (bi)cykloch. „Jednokolky“ – pod týmto hovorovým názvom sa s nimi môžete stretnúť častejšie. V minulosti boli súčasťou žonglérskych vystúpení. Dnes sa na nich robia rôzne extrémne triky, preteky i maratóny. V niektorých krajinách majú dokonca tzv. „jednokolkársku“ hokejovú ligu.

Ninebot

Čínsky výrobca Ninebot je jedným z tých, ktorý sa rozhodol venovať vývoju elektrických „jednokoliek“. Ninebot One sa vraj stane revolučným spôsobom mestskej dopravy na jednom kolese. Má v sebe zabudovanú inteligentnú technológiu, ktorá mu umožňuje jazdiť po rôznych druhoch terénov. Ninebot kombinuje gyroskop s prepočítavaním rýchlosti a výkonu stovky krát za sekundu.

Ninebot One váži v závislosti od modelu od 12,8 do 14,2 kg. Je vyrobený z horčíkovej zliatiny spracovanej pod vysokým tlakom. Povrch konštrukcie je upravený protišmykovou vrstvou. Konštrukcia Ninebot One obsahuje pedále a elasticky polyuretánovú rukoväť určenú na prenášanie. Modulárna konštrukcia zároveň umožňuje používateľom samostatnú výmenu jednotlivých súčiastok.

Ninebot

Viac fotografii k nahliadnutiu tohto produktu je k dispozícii v našej fotogalérii nižšie.

Vo vnútri Ninebot je zabudovaný veľmi tenký, 16″ elektromotor. Energia je zabezpečená lítiovou batériou s rôznou kapacitou, ktorá sa opäť líši od modelu. K dispozícii budú 4 rôzne kúsky. Základný Ninebot One C ponúkne 450 W motor, 110 Wh batériu a dojazd 10-15 km. Nabíja sa hodinu.

Druhý model, Ninebot One C+ má taktiež 450 W motor, ale dvojnásobnú batériu, vďaka ktorej prejde 20-25 km s 2,5-hodinovým nabíjaním. Vyšší model Ninebot One E má už 500 W elektromotor, 240 Wh batériu a dojazd 22-30 km. Nabíja sa 2,5 hod. Top model E+ disponuje 500 W motorom, 320 Wh batériou a dojazdom 30-35 km na jedno nabitie, ktoré vraj trvá 4 hodiny.

Maximálna rýchosť je od 14 do 22 km/h.

Ninebot

POZRITE SI: Objavili sme revolučný „skateboard“. Ako vyzerá?

Ninebot prichádza v rôznych farebných variantoch. Súčasťou Ninebot konštrukcie sú aj bezpečnostné prvky v podobe alarmu, svetelných signálov a vibrácií. Stav vášho Ninebot One môžete vidieť v dodávanej aplikácii. Aplikáciu je možné stiahnuť do Android a iOS zariadení. Aplikácia Ninedroid 2.0 vám okrem očakávaných funkcií (rýchlosť, dojazd…) ponúkne i možnosť nastavenia zvukových i svetelných signálov. Vašu jazdu môžete zdieľať i so svojimi priateľmi. Pri jazde vo veľkom meste oceníte aj možnosť zobrazenia polohy vás i vašich priateľov.

Foto: Ninebot

Komentáre k článku