Stane sa robot Musio spoločníkom vás i vašich deti?

Nejeden z nás uvažuje nad tým, ako to bude v našom svete vyzerať o niekoľko rokov. V akom svete budú vyrastať naše deti? Jednou z možností je, že miesto plyšových hračiek, bábik apod. budú vyrastať s vlastným robotom. AKA je skupina vynálezcov zo Santa Monica v Kalifornii. Spoločnosť AKA sa zaoberá vývojom tzv. strojového učenia a snahou o imitáciu prirodzenej ľudskej komunikácie.

Musio

V týchto dňoch predstavuje na Indiegogo koncept, v ktorom ukazujú A.I. robota. Pod skratkou A.I. sa skrýva anglické slovné spojenie „artificial intelligent“. V preklade hovoríme o umelo inteligentných robotoch.

Musio

Názov tohto A.I. robota je Musio. Výrobcovia tvrdia, že ide o robota, ktorý je navrhnutý tak, aby vám pomáhal učiť sa, prispôsoboval sa vám a dokonca s vami i rástol.

Musio je dostupný vo verziách „simple“, „smart“ a „genius“. V prepočte sa ich ceny pohybujú od cca. 144 € do 544 €.

Musio

Kampaň predstavuje Musio ako vhodného spoločníka pre vaše ratolesti, s ktorým sa môžu hrať.

Musio

Ak kupujete Musio pre dieťa, tak je dostupný aj s ďalšími detskými hrami v cene 60 dolárov, v prepočte cca. 54 €.

Ak vás neoslovil ani jeden z troch variantov, je tu ešte jedna možnosť. AKA ponúka aj Musio robota spolu so sadou i pre programátorov (SDK kitom). Ak máte potrebné vedomosti, môžete využiť i tento variant.

Musio

V tzv. sade pre vývojárov, taktiež v cene cca. 54 €, sa nachádzajú Mini Arduino Board v počte troch kusov, tri Zigbee moduly a taktiež trikrát Arduino Zigbee Shield a programovateľný akcelerometer. V tomto variante vám AKA umožní prístup aj ku knižniciam Musio Controller Android Library a Musio Controller Arduino Library.

 

Foto a zdroj: Indiegogo

Komentáre k článku