Stadia – revolučná herná streamovacia služba od Google

ZDROJ | Google

Streamovacie služby sú v móde a Google sa chce do tohto trendu zapojiť. Prináša službu Google Stadia, ktorá je určená na streamovanie hier.

https://www.youtube.com/watch?v=AffodEEF4ho

O streamovacej službe z dielne Google sa vie už dlho, no až teraz ju Google oficiálne oznámil spolu s oficiálnym názvom. Služba sľubuje kvalitný herný zážitok, ktorý by mal byť dostupný pre Chrome a Android zariadenia vrátane televízií, počítačov, tabletov či smartfónov.

https://www.youtube.com/watch?v=HikAuH40fHc

Pozrite siRoku Streaming Stick – 4K video streamer za dobrú cenu

Čo sa týka kvality, Google Stadia ponúka podporu pre 4K Ultra HD HDR video pri 60 fps s tým, že Google v budúcnosti plánuje priniesť podporu pre 8K.

Google Stadia láka na rýchlu odozvu a tiež prepojenie so všetkými ostatnými Google aplikáciami ako napríklad Google Assistant či YouTube. Ak napríklad sledujete svojho obľúbeného YouTubera, ktorý napríklad komentuje hranie hier, na konci videa sa môže objaviť link, ktorý vás do pár sekúnd prenesie priamo do komentovanej hry a vy sa tak môžete okamžite ocitnúť v hernom svete. Má ísť o funkciu tzv. okamžitého prístupu.

V rámci zdieľania obsahu má byť na platforme dostupná funkcia skupinového hrania, v rámci ktorej sa viete počas streamu kedykoľvek pripojiť do začatej hry. Samotný YouTuber si tak môže vyberať, kto s ním bude dnes hrať multiplayer a miera interakcie medzi tvorcami a sledovateľmi sa tak zvýši.

ZDROJ | Google

Pri hraní môžete použiť akékoľvek ovládače, klávesnice či myšky, no Google Stadia ponúka aj svoj exkluzívny ovládač, ktorý sa inšpiroval ovládačmi z Xboxu a PlayStation 4.

Lákadlom je tiež podpora pre cross-platform hranie. Znamená to, že niektoré multiplayerové hry sa budú dať prepojiť s hráčmi z PS4 či z Xbox One.

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Google otvára herné štúdio Stadia Games and Entertainment, ktoré sa postará o tvorbu obsahu.

https://www.youtube.com/watch?v=HikAuH40fHc

Pozrite siProject Stream – Google testuje svoju streamovaciu službu

Služba má byť plnohodnotne spustená v priebehu tohto roku na stránke Stadia.com, ktorá je momentálne na Slovensku neaktívna. Pravdepodobne sa služby dočkáme bližšie k letným mesiacom. Žiaľ, na začiatku bude dostupná iba pre USA, Kanadu a niektoré krajiny západnej Európy. Mesačný poplatok za službu je zatiaľ otázny.

ZdrojGoogle YouTube

Komentáre k článku