Sprint RPG – otestujte si reflexy a nervy šprintom cez žaláre

Mobilné hry sa dokážu svojou grafikou priblížiť k titulom minulej konzolovej generácie. Ak však máte dostatočne zábavný nápad, staviť môžete aj na úplné grafické retro. To platí aj pre hru Sprint RPG, ktorá svojim vizuálom rozhodne neočarí. Pod povrchom sa však nachádza zábavná hra, od ktorej sa len tak ľahko neodlepíte.

Mechanika hry Sprint RPG je pomerne jednoduchá. Na obrazovke máte tri smerové tlačidlá, jedno tlačidlo pre útok a druhé tlačidlo pre obranu. Vašou úlohou je čo najrýchlejšie prebehnúť cez dungeon plný rôznych príšer a nástrah.

V čom je háčik? Na každú úroveň máte vyhradený istý časový limit, z ktorého si budete ukrajovať vlastnými chybami. Ak napríklad pred príšerou namiesto útoku stlačíte tlačidlo vpred, z časového limitu vám ubudne. Stačia vám 2-3 takéto chyby a úroveň si môžete rovno reštartovať, pretože nebudete mať šancu dobehnúť na koniec včas.

Hra je extrémne nekompromisná a vaše chyby vám jednoducho neodpustí. Naopak, ak úroveň pár krát opakovane pokazíte, hra vás pošle na nižšiu úroveň, ktorú ste už pred chvíľou krvopotne prešli (alebo prebehli?).

Pozrite siColorblind – An Eye For An Eye alias zábavná hra s farbami

Hoci stále ide iba o šprint cez čiernobiele chodbičky, hra vám do nich bude hádzať nových a stále náročnejších nepriateľov. Niektorým stačí jedna rana mečom, niektorí budú pred vami utekať a pri ďalších budete musieť oprášiť aj váš štít.

Ak už hovoríme o výbave, tú si môžete postupne vylepšovať pomocou mincí, ktoré získavate postupným progresom alebo sledovaním reklám. Môžete si ich však aj kúpiť za reálne peniaze. Reklamy v hre vyskakujú aj medzi jednotlivými úrovňami. Ak ich chcete odstrániť, môžete tak urobiť za poplatok 3,49 €.

Sprint RPG je skutočne vydarená hra, pri ktorej sa oplatí prehryznúť mierne nezáživnú grafiku. Dokáže vás totiž kompletne vtiahnuť do boja proti pixelovým príšerám, či už sedíte v MHD, na letisku alebo v čakárni u doktora. Ak navyše nevlastníte príliš veľký telefón, pohodlne si ju zahráte aj jednou rukou.

Hra je aktuálne dostupná iba pre iOS a neskôr by mala byť vydaná aj pre Android. Dátum vydania však zatiaľ nebol oznámený.

Sprint RPG93%

Veľkosť:
33,5 MB
Platforma:
iOS 8.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Sprint RPG otestuje vaše reflexy a nervy pri šprinte cez žaláre plné nástrah a príšer, ktoré dokážu odhryznúť z nekompromisného časového limitu.

Komentáre k článku