Správy Google sú už aj na Slovensku so slovenskými zdrojmi

Spoločnosť Google dnes spustila slovenskú verziu služby Správy Google. Odteraz môžete čítať najnovšie články z popredných spravodajských portálov a blogov zo Slovenska. Nechýba medzi nimi ani TECHBOX.sk. Služba Správy Google tiež umožňuje prispôsobiť si vlastné vydanie a tým si prezerať tie články a oblasti, ktoré vás zaujímajú najviac.

Google News
ZDROJ | Google

Správy Google sú dostupné na web stránke news.google.sk, alebo si ju môžete otvoriť aj cez appku Správy a počasie Google v smartfónoch alebo tabletoch s Androidom alebo iOS. Služba je dostupná aj po kliknutí na možnosť Správy z ponuky v hornej lište vyhľadávača Google po zobrazení výsledkov vyhľadávania.

„Je jedno, odkiaľ používateľ pochádza či akým jazykom hovorí. Ľudia využívajú službu Správy Google, aby sa dočítali fakty, názory a pohľady na témy, ktoré ich zaujímajú. Veríme, že slovenská verzia pomôže sprostredkovať správy väčšiemu počtu Slovákov,“

hovorí Brian Kemler, Program Manager v spoločnosti Google.

Správy Google
ZDROJ | Google

Služba Správy Google je už dostupná v 45 krajinách a 35 jazykoch. Cieľom služby Správy Google je podporiť autentický žurnalizmus a ponúknuť čitateľom rôznorodé pohľady na problém. Do výberu správ sa vôbec nezasahuje manuálne. Poradie správ sa určuje na základe niekoľkých faktorov, a to aktuálnosť obsahu, rôznorodosť obsahu, bohatosť obsahu a originalita obsahu.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku