Spoznajte výhody Samsung GALAXY Note 10.1 (2.časť)

Tablet, aký tu ešte nebol! Chcete vedieť, prečo je nový Samsung Galaxy Note 10.1 výnimočný? Pozrite sa s nami na tablet, s ktorým sa nudiť určite nebudete. Počas októbra, vždy v pondelok sledujte TECHBOX.sk a dozviete sa o novinke viac.

Pozrite si aj:
Spoznajte výhody Samsung GALAXY Note 10.1 (1.časť)

Samsung GALAXY Note 10.1

Predchádzajúcu časť nášho seriálu sme ukončili informáciou, že vám prezradíme viac o grafickej nadstavbe TouchWiz. S ňou si totiž užijete na Samsung Galaxy Note 10.1 množstvo funkcií, ktoré by ste v konkurenčných tabletoch s OS Android hľadali márne. V prvom rade sú to bohaté možnosti prispôsobenia domácich obrazoviek vrátane nastavenia veľkosti widgetov, ale aj možnosti usporiadania aplikácií v menu.

Samsung Galaxy Note 10.1

Rovnako ako vlajková loď výrobcu medzi smartfónmi Samsung Galaxy S III, aj Note 10.1 ponúkne funkciu Smart Stay, vďaka ktorej sa už nikdy nemusíte báť, že vám displej zhasne, kým napríklad čítate elektronickú knihu. Funkcia totiž sleduje vaše oči a kým sa na displej pozeráte, nevypne jeho podsvitenie! Pop Up Play zase umožní prehliadanie videa alebo prehrávanie audio súborov v malom okne nad všetkými aplikáciami. Váš obľúbený seriál tak môžete sledovať aj počas odpisovania na e-mail či prezerania internetových stránok.

Samsung Galaxy Note 10.1

Ak by vám malé okno nestačilo, Note ponúka špecialitku v podobe viacnásobnej obrazovky. Po aktivácii tejto funkcie sa obrazovka rozdelí na polovicu a vy tak budete mať vedľa seba dve plnohodnotné aplikácie. Táto funkcia však nie je prístupná v celom systéme. Efektné je však napríklad sledovanie web stránok, zatiaľ čo môžete využívať aplikáciu pre písanie s perom S Pen.

Samsung Galaxy Note 10.1

Ak radi pracujete s videom, určite oceníte aj aplikáciu na editovanie videí, v ktorej sa režisérom svojho filmu stanete veľmi rýchlo. Editovanie videí snáď ešte nikdy nebolo tak jednoduché.

Samsung Galaxy Note 10.1

Pri písaní textov určite oceníte aj možnosť vybrať si váš obľúbený typ klávesnice. Stačí urobiť prstami gesto po displeji a môžete si vybrať rozloženie klávesnice, aké vám vyhovuje najviac.

Samsung Galaxy Note 10.1

Čerešničkou na torte je panel pre rýchle spustenie aplikácií skrytý v spodnej časti obrazovky. Nech sa nachádzate kdekoľvek v systéme, okamžite máte k dispozícii prístup k desiatim aplikáciám. Samsung naozaj myslí na to, aby sa vám najnovší Samsung Galaxy Note 10.1 používal čo najlepšie.

Samsung Galaxy Note 10.1

To, čo robí nový Samsung Galaxy Note 10.1 skutočne výnimočným z výnimočných, je pero S Pen. To nájdete v pravom spodnom rohu tabletu. Umiestnenie je praktické, navyše po jeho vytiahnutí sa na displeji vyroluje možnosť vybrať si z 5 prednastavených aplikácií, ktoré využívajú výhody pera S Pen. Nie je to však pero S Pen, aké poznáte zo smartfónu Galaxy Note. Toto má väčšiu hrúbku pre lepšie držanie, snímanie tlaku vo viacerých úrovniach a špička pera je vyhotovená z gumy, takže sa lepšie šmýka po displeji. Výborné! A čo všetko s perom S Pen môžete robiť? Prezradíme vám už o týždeň v tretej časti seriálu.

Samsung Galaxy Note 10.1

Samsung GALAXY Note 10.1 sa predáva v dvoch verziách – len s WiFi za 499 € alebo s WiFi a súčasne 3G pripojením za 579 €.

Foto: Samsung, TECHBOX

Komentáre k článku