Spoznajte výhody Samsung GALAXY Note 10.1 (1.časť)

Tablet, aký tu ešte nebol! Chcete vedieť, prečo je nový Samsung Galaxy Note 10.1 výnimočný? Pozrite sa s nami na tablet, s ktorým sa nudiť určite nebudete. Počas októbra, vždy v pondelok sledujte TECHBOX.sk a dozviete sa o novinke viac. Začíname…

Samsung GALAXY Note 10.1

Skúste sa na chvíľu vžiť do role dizajnéra tabletu. Máte? Tak potom nám určite dáte za pravdu, že v prípade nového Samsung Galaxy Note 10.1 sa tvorcom podarilo vytvoriť skutočne nádherné zariadenie. Pri jeho navrhovaní sa kládol dôraz na funkčnosť a precíznosť, na ktorú sme zvyknutí pri používaní ceruzky a papiera. Dokonale čitateľný 10,1-palcový displej poskytuje nekonečné možnosti využitia vašich tvorivých schopností, prácu s najbežnejšie používanými formátmi dokumentov, a ako už sám názov napovedá, Note umožňuje písanie poznámok a komentárov jednoducho priamo k obrázkom, dokumentom, alebo stránkam prezentácie.

Dokonalé telo

Všetko je presne tam, kde by ste to čakali. Aj napriek tomu, že telo je vyrobené výhradne z plastu, jeho spracovanie je na príkladnej úrovni a vďaka použitému materiálu sa vám nebude zdať Note priťažký. Veď jeho hmotnosť je len 600 gramov, navyše je iba 8,9 mm tenký. Hornú stranu okupujú ovládacie prvky, 3,5 mm audio konektor, sloty pre SIM a microSD kartu, nájdete tu aj malé okienko infračerveného vysielača. Praktické je i tlačidlo pre zapnutie a dvojtlačidlo pre ovládanie hlasitosti. Už spomenutý veľký 10,1-palcový displej s rozlíšením 1280 x 800 bodov zobrazuje veľmi živé a verné farby z rôznych uhlov. Vedľa neho nájdete dokonca až dvojicu stereo reproduktorov, z ktorých zvuk smeruje priamo na vás. Krásnej bielej farbe tela tabletu neodolajú ani ženy, ktoré zatúžia po tejto aktuálnej vychytávke. Aby toho nebolo málo, nový Samsung Galaxy Note 10.1 ukrýva aj objektív integrovaného fotoaparátu s LED bleskom.

Samsung GALAXY Note 10.1

Švorjadrový procesor? Áno!

Hardvérová výbava novinky vás určite dostane. V tele tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 totiž tlčie až štvorjadrové srdce Samsung Exynos s taktom 1,4 GHz, ktorému pomáha grafický akcelerátor Mali-400MP a dokonca 2 GB operačná pamäť. Len pre porovnanie, rovnaké parametre má aj špičkový smartfón Samsung Galaxy S III, takže výkonu má Note 10.1 na rozdávanie, našťastie aj pri reálnom použití. Novinka je skutočne rýchla. Vaše súbory si uložíte až do 16 GB vnútornej pamäte. Samozrejmosťou je i WiFi a Bluetooth, 3G verzia ponúka dokonca aj vysokorýchlostné dáta HSPA+. Note 10.1 sa predáva s OS Android 4.0 (Ice Cream Sandwich), ale určite sa v budúcnosti môžete tešiť aj na aktualizáciu na najnovšiu verziu Android 4.1. Samsung dokonca vylepšil svoj tablet o vlastný systém TouchWiz. Ide o jednoduché a rýchle prostredie s bohatými možnosťami úprav. Ale o ňom už o týždeň, sledujte nás. Každý pondelok vám ukážeme viac z množstva noviniek, ktoré na náš trh priniesol práve Samsung Galaxy Note 10.1.

Samsung GALAXY Note 10.1 sa predáva v dvoch verziách – len s WiFi za 499 € alebo s WiFi a súčasne 3G pripojením za 579 €.

Samsung Galaxy Note 10.1

Foto: Samsung, TECHBOX

Komentáre k článku