Spoznajte Samsung Galaxy S8/S8+ (5. časť): Výkonný hardvér

Nové smartfóny Samsung Galaxy S8/S8+ patria medzi najvýkonnejšie na trhu.

Niet pochýb o tom, že novinky Samsung Galaxy S8/S8+ patria medzi top smartfóny súčasnosti. Na najvyššie priečky ich však neradí len ich cena, ale aj dizajn, hardvér, funkcie a unikátne vlastnosti, z ktorých niektoré doteraz neponúka žiadny iný smartfón. Postupne vám predstavíme 8 dôvodov, prečo si myslíme, že budú novinky úspešné.

Samsung Galaxy S8 a S8+ by ste si mali vybrať v prípade, ak chcete skutočne výkonný smartfón, ktorý bude vase požiadavky plniť bez zaváhania. Nový Android 7.0 s výbornou nadstavbou od Samsungu totiž beží na najnovších 8-jadrových procesoroch Exynos 8895 vyrobených prvýkrát 10 nm technológiou.

Nechýba 4 GB pamäť RAM (LPDDR4), pričom interná 64 GB pamäť využíva najnovšiu technológiu UFS 2.1 s vysokými prenosovými rýchlosťami. Internú pamäť navyše môžete rozšíriť aj pamäťovými kartami microSD až do kapacity 256 GB.

Celkovo tak môžete mať k dispozícii viac ako 300 GB úložného priestoru pre vaše fotografie, videá či iné súbory.

Ako celok tak patria Samsung Galaxy S8 a S8+ na vrchol benchmarkových testov, v AnTuTu im patrí skóre až na úrovni 170 000. Pre vás to znamená, že sa môžete tešiť nielen na rýchle reakcie, ale aj hranie najnáročnejších hier. Tie si naplno užijete aj vďaka grafickému rozhraniu Vulkan.

Samsung Galaxy S8 a S8+ sú kompatibilné aj s gigabitovým LTE a Wi-Fi pripojením. Smartfóny okrem toho pri použití Wi-Fi podporujú moduláciu 1024-QAM, s ktorou sú, v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi, až o 20 % rýchlejšie. Či už sťahujete objemné súbory, alebo chcete zdieľat svoj obsah – vždy dosiahnete maximálnu rýchlosť.

Ak sa chcete dozvedieť o novinkách Samsung Galaxy S8/S8+ viac, odporúčame navštíviť aj oficiálne stránky výrobcu Samsung, kde nájdete pekné animácie i grafiku k vybraným funkciám smartfónov.

https://www.youtube.com/watch?v=psvieYmCgt8&t

Komentáre k článku