Spoznajte Samsung Galaxy S8/S8+ (2. časť): Biometrické technológie

Nové smartfóny Samsung Galaxy S8/S8+ prinášajú vyšší štandard biometrie vrátane snímača očnej dúhovky či rozpoznávania tváre.

Niet pochýb o tom, že novinky Samsung Galaxy S8/S8+ patria medzi top smartfóny súčasnosti. Na najvyššie priečky ich však neradí len ich cena, ale aj dizajn, hardvér, funkcie a unikátne vlastnosti, z ktorých niektoré doteraz neponúka žiadny iný smartfón. Postupne vám predstavíme 8 dôvodov, prečo si myslíme, že budú novinky úspešné.

Pozrite siSpoznajte Samsung Galaxy S8/S8+ (1. časť): Infinity displej

Pre väčšinu z vás určite nie je neznáma čítačka odtlačkov prstov, ktorá sa medzi smartfónmi teší mimoriadnej obľube. Tú nájdete aj v modeloch Samsung Galaxy S8/S8+, avšak na zadnej strane vedľa fotoaparátu. Novinkou je však možnosť odomykania smartfónu či vstupu do zabezpečených aplikácií pomocou biometrických technológií, ako je rozpoznanie tváre a snímanie očných dúhoviek.

Rozpoznanie tváre je zaujímavá technológia, kedy sa stačí na smartfón pozrieť a vďaka fotoaparátu či senzorom nad displejom vás S8/S8+ dokáže rozpoznať. Samotné rozpoznanie tváre je pritom veľmi rýchle, musíte si však dať pozor, aby ste samotnú technológiu nepomýlili napríklad čiapkou, novou bradou či okuliarmi.

Určite si však obľúbite snímač očných dúhoviek. Ten v smartfónoch Samsung Galaxy S8/S8+ funguje bez zaváhania a smartfón si môžete odomknúť očami aj v úplnej tme. Stačí sa na smartfón pozrieť a razom ho odomknete, je to rýchle a bezpečné.

Pri odomykaní stačí stlačiť tlačidlo pre zapnutie/vypnutie na pravej bočnej hrane a pozrieť sa na smartfón – presnejšie do vrchnej časti, kde svieti snímač na červeno. Očnými dúhovkami si môžete chrániť dokonca aj súkromné údaje v praktickom Zabezpečenom priečinku zariadenia.

Ak sa chcete dozvedieť o novinkách Samsung Galaxy S8/S8+ viac, odporúčame navštíviť aj oficiálne stránky výrobcu Samsung, kde nájdete pekné animácie i grafiku k vybraným funkciám smartfónov.

Komentáre k článku