Spoznajte Samsung Galaxy S8/S8+ (1. časť): Infinity displej

Nové smartfóny Samsung Galaxy S8/S8+ rozoznáte na prvý pohľad. Stačí sa pozrieť na unikátny zakrivený Infinity displej, ktorý si vás získa ihneď.

Niet pochýb o tom, že novinky Samsung Galaxy S8/S8+ patria medzi top smartfóny súčasnosti. Na najvyššie priečky ich však neradí len ich cena, ale aj dizajn, hardvér, funkcie a unikátne vlastnosti, z ktorých niektoré doteraz neponúka žiadny iný smartfón. Postupne vám predstavíme 8 dôvodov, prečo si myslíme, že budú novinky úspešné.

Môže to znieť ako klišé, ale dizajn nových smartfónov Samsung Galaxy S8/S8+ je medzi takmer na vlas rovnakými „plackami“ skutočne výnimočný. V redakcii sme novinky označili za najkrajšie Android smartfóny súčasnosti.

Keď Samsung Galaxy S8/S8+ chytíte do rúk pochopíte, o čom hovoríme. Dizajn S8-čiek sa jednoducho vydaril, vďaka zaoblenej zadnej časti a úzkemu telu sa navyše výborne držia v rukách. Nechýba prémiové kovovo-sklenené spracovanie a zakrivený displej, tentokrát pri oboch verziách smartfónov.

Navyše pekné tenké telo ukrýva odolnosť voči vode a prachu triedy IP68 a dokonca smartfóny môžete bezdrôtovo nabíjať, čo v praxi aj radi používame!

Rozoznávacím znakom v porovnaní s konkurenciou je nový zakrivený Super AMOLED displej, ktorý Samsung označuje ako Infinity displej. Má zaujímavý pomer strán 18,5:9, rozlíšenie QHD+ (1440 x 2960 px) a navyše je v rohoch zaoblený. Zaberá približne 84% prednej plochy, čo sa podarilo aj vďaka výmene známeho hardvérového tlačidla pod displejom za softvérové. Sledovanie multimédií je tak obrovským zážitkom.

Vďaka pomeru strán displeja 18,5:9 sú novinky s veľkým 5,8-palcovým v prípade modelu S8 či až 6,2-palcovým displejom v prípade modelu S8+ kompaktné. Tak napríklad rozmery S8+ sú takmer identické ako minuloročný model Samsung Galaxy S7 edge s výrazne menším displejom.

Páčiť sa vám bude aj to, že Infinity displej vo vypnutom stave pôsobí, akoby sa tiahol po celej prednej časti smartfónu – vytvára totiž súvislý povrch bez akýchkoľvek tlačidiel a hrán.

Ak sa chcete dozvedieť o novinkách Samsung Galaxy S8/S8+ viac, odporúčame navštíviť aj oficiálne stránky výrobcu Samsung, kde nájdete pekné animácie i grafiku k vybraným funkciám smartfónov.

Komentáre k článku